В първия работен ден от новата седмица валежите ще започнат да спират и облачността ще намалее на много места до предимно ясно време. Това съобщи за Агенция "Фокус" Виктория Клещанова - дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Вятърът ще отслабне, ще е умерен от северозапад.
Още: Прогноза за времето - 1 юли 2025 г. (вторник)
Преди обяд ще има повече слънчеви часове. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще превали краткотраен дъжд, на места - придружен с гръмотевици. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 18° и 23°. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.
По Черноморието преди обяд ще е предимно слънчево. Около обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, по южното Черноморие - придружени с гръмотевици. Максималните температури ще са 20°-22°. Температурата на морската вода е 19°-20°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините облачността ще е значителна, около и след обяд - купеста и купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, над около 2000 метра дъждът ще преминава в сняг. Ще духа умерен север-северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 10°, а на 2000 метра - около 4°.
Още: Най-важните новини за деня: 30 юни 2025 г.
Още: Шефът на СБА с две решения за спиране на задръстванията в Кресна
През следващите дни в Западна България ще преобладава слънчево време, след обяд ще се развива купеста облачност, но само на отделни места в планините ще превали и прегърми.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Промени в движението по АМ “Хемус“ и кой път при Русе ще бъде затворен временно
Още: Откриха паметна плоча на Кирил Маричков на фасадата на дома му