Оклахома Сити порази Сан Антонио

6000

В мача на гигантите от тази нощ в Националната баскетболна асоциация (НБА) вицешампионът „Оклахома Сити Тъндър” победи със 107:93 третия във временното класиране на Запад „Сан Антонио Спърс”.

Мачът криеше особен заряд, тъй като се срещаха вторият най-добър домакин в НБА в лицето на „Оклахома” и най-добрият гост „Сан Антонио Спърс”.

Блейк Грифин - белите могат да скачат (видео)

За феновете на баскетбола НБА винаги е била еманация на играта. Заради атракцията, атлетизма, извънземните изпълнения, мощта в играта и...

Победата за „гръмотевиците” беше изкована в третата четвърт на мача, когато те направиха серия от 11:0 точки и изградиха непосилна за „шпорите” преднина. В тази четвърт „Сан Антонио” направиха цели шест грешки при изнасяне на топката, което позволи на „Оклахома” да я спечели с 29:16.

Най-резултатен за победителите беше Серж Ибака с 25 точки и 17 борби, който до почивката беше пропуснал едва един опит за стрелба от игра, а Ръсел Уестбрук добави 22 точки. За „Спърс” най-много точки вкара Тони Паркър – 14.

Победата затвърди превъзходството на „Оклахома” през сезона – 20 победи и само 4 загуби, което ги прави отбор номер 1 в НБА, а „Сан Антонио” са с баланс 19 победи и 7 загуби, което им отрежда трето място на Запад.

Автор: Ивайло Петров

Лейкърс най-после взеха победа (видео)

Отборът на „Лос Анджелис Лейкърс” най-сетне успя да вземе победа, при това като гост. „Езерняците” надделяха съ...