Нов триумф за Гришо

8469
Българинът успя да се класира за втори кръг на Australian Open след драматична битка и петсетов мач с французина Жереми Шарди

Първата ни ракета Григор Димитров направи поредния си запомнящ се мач. Българинът успя да се класира за втори кръг на Australian Open след драматична битка и петсетов мач с французина Жереми Шарди.

Димитров записа успех с 4-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4 след 3 часа и 16 минути игра на корт 8 в "Мелбърн парк".

Гришо и Цвети разбиха и САЩ

Григор Димитров и Цветана Пиронкова извършиха истинско чудо,  разбивайки отбора на САЩ на смесени двойки на турнира "Хопмън куп" - нео...

Григор бе близо до загубата в четвъртия сет, когато даде три поредни възможности за пробив на съперника си при 3-4, но успя да ги отрази и да вземе тази част. Решаващият сет също бе равностоен, но в крайна сметка Димитров показа по-здрави нерви и успя да пробие Шарди при 5-4 в своя полза.

В следващата среща Гришо ще срещне испанеца Никола Алмагро, който е поставен под номер 10 в основната схема.