Полуфинал за Шарапова след трудна победа над На Ли

10971
Снимка: Getty Images / Guliver

Руската тенисистка Мария Шарапова се класира за 1/2-финалите на турнира в Мадрид, след като успя да направи обрат и да победи На Ли (Китай) с 2:6, 7:6(5), 6:3.

Шампионката от Australian Open бе изправена пред брейкпойнт в самото начало на срещата, но успя да го отрази, а впоследствие сама направи два пробива и приключи първия сет в своя полза. На Ли бе все по-близо до крайния успех, след като спечели сервис гейм на Шарапова за 4:3 във втория сет, но рускинята успя да изравни и да доведе нещата до тайбрек. В него тя поведе с 6:2 и макар че изгуби първите си три сетбола, при четвъртия принуди китайката да сгреши и вкара мача в трети решителен сет. Двете си размениха по един пробив в началото, но след това половинката на Григор Димитров бе по-точна, реализира втори брейк и задържа преднината си до края на срещата. За място на финала Маша ще спори с победителката от двубоя между Каролин Гарсия (Франция) и Агниешка Радванска (Полша).