Роджър Федерер изненадващо отпадна на 1/4-финалите на Уимбълдън

1739 0
photo of Роджър Федерер изненадващо отпадна на 1/4-финалите на Уимбълдън
Първата огромна изненада на Уимбълдън 2018 е факт. В 1/4-финалите на турнира финалистът от US Open 2017 Кевин Андерсън надигра световния №2 и миналогодишен шампион в Лондон Роджър Федерер след 2:6, 6:7 (5), 7:5, 6:4, 13:11.

Една от големите изненади в мача още преди той да започне бе, че двамата ще играят на Корт №1, а не на Центрлания корт, където Федерер обикновено играе мачовете си в последното десетилетие. А Корт №1 отдавна е известен като "гробището на шампиони" на свещената трева.

8-кратният шампион на Уимбълдън стартира сравнително лесно с успех в първия сет за по-малко от половин час игра. Последва трудно спечелен сет, а след това тенисистът от ЮАР се върна в срещата с два поредни спечелени сета. Така се стигна до пети решителен сет.

Там двамата си разменяха спечелване на сервис геймовете си до 11:11, когато Андерсън стигна до точка за пробив след първата двойна грешка на Федерер за мача и едва четвърта в целия турнир тази година за него и я реализира. Последва сигурен гейм, в който Андерсън завърши с мощен сервис и победи именития си съперник с 13:11.