Леонардо относно скандала с ударен от него съдия

22 ноември 2013, 12:56 часа 9817 прочитания

Изпълнителният директор на „ПСЖ“, Леонардо, бе наказан през лятото с отстраняване от френското първенство за 13 месеца, след като бе обвинен за посегателство срещу съдия. Той ще изтърпи наказанието си до началото на юли 2014г., защото телевизионните камери са го уловили да „блъска“ с лявото си рамо съдията Александре Кастро в тунела на „Парк де Пренс“, след равенството 1:1 между „ПСЖ“ и „Валенсиен“ през май тази година.

Още: "Спал съм с повече от 1000 жени!": :Най-големият измамник във футбола, който за 13 години изигра 0 мача

Още: Нови главоболия за Флорентино Перес извън терена - съдът разследва Реал Мадрид заради натиск върху съдиите

Леонардо в момента е извън всякакви събития свързани с футбола, но въпреки това реши да направи изказване по случая и да покаже колко е набрал и на Мишел Платини. Президентът на УЕФА също е взел отношение по повод този инцидент, а реакцията на Леонардо определено е раздразнителна.

„Ще си отстоявам позицията и правата. Целият случай бе излишно пресилен от френската лига и от УЕФА, в частност – Платини. Политическите игрички заемат водещо място сред ръководните постове във футбола“, коментира той пред  La Gazzetta dello Sport.

Още: Арсенал договори мечтания нападател, „топчиите“ атакуват титлата във Висшата лига с голова машина

Още: Пълна ТВ програма на Световното клубно първенство по футбол 2025 - Реал е напред! | отбори | мачове | дати | часове

„Не съм съгласен с изказванията по случая и не ми харесва отношението на Платини към мен. Той каза неща по мой адрес, които са неприемливи. Платини си е един политик отвътре и освен това е много мнителен“.

Леонардо отстъпи директорския си пост в „ПСЖ“ през лятото и оттогава е безработен. Междувременно се тиражираха слухове, че ще се върне в „Интер“, но към момента няма оферта от клуба.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Бонев
Петър Бонев Отговорен редактор
Новините днес