Инфарктен край в Любляна! Лудогорец е аут от Шампионска лига (ВИДЕО)

5747
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец приключи участието си в Шампионска лига през този сезон! "Орлите" допуснаха инфарктна загуба с 1:2 при гостуването си на Олимпия Любляна в реванша от втория предварителен кръг на турнира и с общ резултат от 2:3 отпадат от надпреварата. В самия край на сблъсъка в Словения Кирил Десподов пропусна от бялата точка и не успя да възстанови паритета.

По-рано в мача именно капитанът на българския тим откри с прекрасен изстрел от фал, но много бързо домакините изравниха чрез Елшник. Десетката на "драконите" се превърна в големия герой за своя отбор, отбелязвайки гол в добавеното време. В 82-рата минута пък Сон получи директен червен картон и остави разградчани с човек по-малко.

Какво предстои за Олимпия и Лудогорец

В следващата фаза Олимпия ще се премери сили с победителя от двойката Жалгирис (Литва)/ Галатасарай (Турция), докато възпитаниците на Ивайло Петев ще играят в третия предварителен кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Динамо (Загреб, Хърватия) – Астана (Казахстан).

В ПЪРВИЯ МАЧ: След куп пропуски и две греди: Лудогорец не успя да победи Олимпия Любляна (ВИДЕО)

Десподов и Елшник бележат през първата част

"Орлите" стартираха по-активно срещата. Те създадоха няколко опасни положения пред противниковата врата и логичното се случи в 15-ата минута. Кирил Десподов стреля страхотно от пряк свободен удар, за да изведе тима си напред в резултата. Само 180 секунди по-късно обаче домакините възстановиха паритета. Попадението падна след центриране от статично положения, което бе засечено от Елшник.

В 33-тата минута късметът се усмихна на гостите. Шут на футболист на Олимпия срещна гредата. До почивката момчетата на Ивайло Петев допуснаха няколко грешки в защита и потрепериха сериозно, но Серджио Падт демонстрира своята класа на два пъти. Той отрази опасни изстрели на Сешлар и Педро.

Инфарктен край на мача

През второто полувреме старши треньора на българския шампион пусна на терена Спас Делев и Якуб Пьотровски, които замениха Матиас Тисера и Бърнард Текпетей. В 58-ата минута Десподов отново матира съперниковия страж. Голът обаче бе правилно отменен заради засада. Така се стигна до инфарктните финални минути.

ОЩЕ: Халф на Лудогорец пред трансфер в бразилски гранд

Първо Лудогорец остана с човек по-малко, след като Сон бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Руи Педро. В 89-ата минута Спад Делев нацели страничния стълб, а секунди по-късно Падт блесна с невероятно спасяване. Стражът на разградчани обаче остана безпомощен в първата минута от добавеното време, когато Тими Елшник го преодоля.

Кирил Десподов е големият грешник за Лудогорец

В осмата минута на добавеното време "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Делев след преразглеждане от ВАР. Зад топката застана Кирил Десподов. Ударът на българския национал бе отразен и Лудогорец се сбогува с Шампионската лига.