След куп пропуски и две греди: Лудогорец не успя да победи Олимпия Любляна (ВИДЕО)

4350
Снимка: PFC Ludogorets 1945

Лудогорец изтърва успеха срещу Олимпия (Любляна) в сблъсък от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. На "Хювефарма Арена" капитанът на гостите Тими Елшник откри резултата със страхотно попадение, а Доминик Янков изравни малко преди почивката, след като Кирил Десподов бе нацелил напречния стълб по-рано. През второто полувреме "орлите" пропуснаха куп положения, сред които и гредата на Спас Делев. Така двубоят завърши 1:1.

Лудогорец представи ново попълнение, друго такова се контузи

Преди началото на срещата спортният директор на българския шампион Георги Караманджуков представи Сонко Сундберг, който пристига от Левски. Мачът стартира ужасяващо за друг нов футболист на "зелените"-Квадво Дуа. Нападателят се контузи още във втора минута, опита да продължи, но не успя и бе заменен от Матиас Тисера.

ОЩЕ: От Лудогорец: Левски разкри, че е получил много сериозна сума за Сундберг

Две красиви попадения през първата част

В 14-ата минута словенският тим откри резултата. Лошо изчистване на Фон Витри попадна в капитана на противника Тими Елшник. Той отправи прекрасен изстрел и матира Падт за 0:1. Разградчани отвърнаха с опасен шут на Кирил Десподов от фал. Топката обаче срещна напречната греда.

Домакините вдигнаха сериозно оборотите. С пропуски се отчетоха Янков и Русо. Все пак минута преди почивката именно Доминик Янков възстанови паритета. Младият халф получи топката от Гонславеш, преодоля няколко защитници и не остави шансове на Видовшек с хубав удар. Радостта на "орлите" можеше да е кратка, ако стражът им не бе отразил атрактивното изпълнение на Суалее.

⚽️🏃‍ Доминик Янков бележи за 1:1 срещу Олимпия (Любляна) ⌨️ Следете срещата на живо 👉...

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Сряда, 26 юли 2023 г.

Разградчани се спукаха да изтърват през второто полувреме

На старта на второто полувреме Текпетей бе много активен и тормозеше съперниковите защитници. В следващите минути Лудогорец опропасти куп шансове. Тисера първо пропиля 100%-ово положение, а по-късно реализира, но голът бе отменен заради засада в хода на нападението. Аржентинският нападател бе замесен и в друга чиста ситуация, когато заедно със Спас Делев, чийто удар с глава бе избит в напречната греда, не съумяха да преодолеят стража на Олимпия.

ОЩЕ: Десподов желан в Русия и в САЩ, руската оферта е "невероятна"

Бъдещето на Лудогорец и Олимпия

В самия край на срещата момчетата на Ивайло Петев останаха на косъм от това да осъществят пълен обрат. Победителят от сблъсъка между двата тима ще се изправи срещу победителя от двойката Жалгирис (Литва)/ Галатасарай (Турция) в третия предварителен кръг на ШЛ. Загубилият измежду Лудогорец и Олипмия ще играе в третия предварителен кръг на ЛЕ срещу загубилия от двойката Динамо (Загреб, Хърватия) – Астана (Казахстан).