МЗ: Има отчетена, но неизвършена дейност на над 400 лица за над 1 млн. лв. в Пирогов

15 юли 2021, 14:52 часа • 3135 | прочитания

Установена е отчетена, но неизвършена дейност на над 400 лица за над 1 милион лева. Повечето от тях са отчетени с диагноза чернодробна цироза и хронична бъбречна недостатъчност. Това показва проверката на Пирогов. МЗ публикува данни от Протоколи за извършена проверка от НЗОК със заличени лични данни.

Още: Информационна среща с проф. д-р Шейда Гюндюз в Пловдив – 9 май 2025 г.

Още: Среща с проф. д-р Мурат Хасанрейсоглу в София – открийте възможности за лечение на очни заболявания в чужбина

НЗОК е установила, че липсват документи за описаните случаи, като извършени изследвания и назначено лечение при всеки един от тях.

На случаен принцип НЗОК е провела анкета сред част от „болните“, които са заявили, че не са били лекувани в болницата. За друга част от „болните“ е установено, че са част от персонала на болницата и по време на „лечението“ им са били на работа в лечебното заведение по график.

Всеки от тези 400 пациенти с невярна диагноза би могъл на основание на издадената епикриза да се снабди с ТЕЛК решение и пенсия за инвалидност, поради общо заболяване.

Още: "Екраните също излъчват": Дерматолог съветва да се мажем със слънцезащитен крем пред компютъра

Още: Лекари убийци в България няма: БЛС за починалите деца от Пловдив и Ботевград

В случая, смяната на директора за извършени нарушения е единствената законова възможност за реакция на принципала на лечебното заведение и не е оценка за дейността на медицинския персонал, каквито внушения се правят. Министерството на здравеопазването се отнася с уважение и респект към труда на почтените лекари и сестрите, работещи в болница „Пирогов“, заявяват от министерството.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес