Без подписан документ: Зоран Заев си тръгна изненадващо от София

18 юни 2021, 22:15 часа 18848 прочитания

Премиерът на Република Северна Македония Зоран Заев ще участва днес в срещата на върха на Западните Балкани във Виена, информира скопският телевизионен канал “ТВ 21“, цитиран от "Фокус".

Още: Настроенията преди вота на недоверие: ПП-ДБ изглежда няма да го подкрепят

Още: В ГЕРБ не се притесняват от вота на недоверие

Заев е напуснал изненадващо София рано сутринта, допълни Епицентър.бг, въпреки че се очакваше днес да продължи визитата си у нас и да бъде подписан някакъв документ със служебното правителство на Радев за отношенията между двете страни.

Снощи Заев е имал втора среща с министър-председателя Стефан Янев, по чиито думи вчера стана известно, че македонският премиер е дошъл с конкретно предложение към София във връзка със започването на преговори за влизането на Скопие в ЕС. Разговорите с българското правителство продължили до късно снощи.

Конфликтната точка в преговорите е била настояването на Заев за официалното признаване от страна на България, че документите между двете държави се подписват на "македонски език". София отхвърля тази формулировката и настоява на израза “официален език на РСМ”, както е записано в Договора от 2017 година.

Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари

Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес