От днес температурите падат

08 октомври 2015, 07:01 часа 4632 прочитания

През деня валежи ще има главно в Западна и Централна България. След обяд вятърът ще отслабне. Температурите ще се понижат и ще са почти без дневен ход, съобщиха от НИМХ.

Минималните температури в повечето места ще бъдат между 10° и 15°, а максималните между 12° и 17°. В планините ще е облачно и дъждовно. По най-високите върхове ще вали сняг. Ще духа умерен до силен югоизточен вятър. След обяд ще отслабва, а над масивите в Западна България ще се ориентира от запад. Температурите ще се понижат. Максималната на 1200 метра ще е около 10°, на 2000 метра около 5°.

По Черноморието облачността ще е значителна. Ще духа умерен до силен североизточен вятър. Привечер в крайните южни райони е възможно да превали.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес