Ялови дербита в Лига Европа

5150

Очакваните с интерес мачове от Лига Европа този път не предложиха атракция, както обикновено и със сигурност са разочаровали доста фенове.

Дербито – „Лацио” – „Тотнъм”

Мачът между „Лацио” и „Тотнъм” започна доста бурно, след като още в петата минута Гарет Бейл отбеляза гол, но страничният съдия вдигна флага за засада, а такава нямаше изобщо. „Лацио” отговори със страховит шут на Кристиян Ледесма в 17-тата минута, който Уго Йорис изби в гредата.

Може би най-красивото изпълнение обаче стана в 22-рата минута, когато от десния фланг, почти от тъча, Герет Бейл стреля фалцово и с висока парабола, която отиваше право под гредата на Федерико Маркети, но италианският вратар изби с атрактивен плонж с една ръка.

И отново отговорът на „Лацио” не закъсня много – в 27-та минута Либор Козак беше изведен от Каванда абсолютно сам срещу Йорис, но чехът „се схвана” и уцели протегнатия крак на предварително легналия вратар на англичаните.

Всъщност Козак се превърна в големия грешник на „Лацио”, като само през първото полувреме спокойно можеше да вкара хеттрик. Венец на „некадърността” на чеха беше 60-тата минута – тогава Козак открадна топката на границата на наказателното поле излезе по диагонал сам срещу Йорис, който пак усложливо легна предварително и при изцяло зейнала врата нападателят на „Лацио” някак съумя да бие в аут.

Атлетико Мадрид спечели Лига Европа

Атлетико Мадрид спечели Лига Европа след разгром с 3:0 над Атлетик Билбао. 52 хил. зрители на ст. "Арена Национал" в Букурещ видяха п...

В 84-тата минута Йорис направи отиграването на мача – с невероятна реакция той блокира удар от два метра с глава след корнер на Мишел Сиани.

В крайна сметка след купчината пропуски мачът логично завърши 0:0 и "Лацио" си осигури класиране на осминафиналите. "Тотнъм" пък ще трябва да изчака и последния кръг, за да реши съдбата си.

Състави:

„Лацио” - Федерико Маркети (вратар);  Мишел Сиани, Сенад Лулич (Антонио Флокари), Джузепе Биава, Стефан Раду, Луис Каванда, Стефано Маури, Ернанес (Едерсон), Алваро Гонзалес, Кристиян Ледесма, Либор Козак (Серджо Флокари)

„Тотнъм” – Уго Йорис (вратар); Ян Фертонген, Кайл Ноутън, Кайл Уокър, Стивън Колкър, Клинт Демпси (Деръмейн Дефо), Гарет Бейл, Гилфи Сигурдсон (Аарън Ленън), Сандро, Томас Керъл (Муса Дембеле), Еманюел Адебайор

Лига Европа - по-интригуващият турнир

Футболните мачове нямат край – това го знае всяка жена. Потвърждение на горчивото за нежния пол правило имаме и днес, 22 ноември,...

Русия – Италия 2:0

В сблъсъка на руския и италианския клубен футбол руснаците категорично спечелиха. „Рубин” буквално унижи „Интер” с резултат 3:0, а „Анжи” надделя над „Удинезе” с 2:0.

Мачът между „Рубин” и „Интер” протече предвидимо предвид факта, че нерадзурите излязоха без доста от титулярите си, включително имена от калибъра на Уесли Снайдер и Хавиер Санети, като нещата се изясниха още във 2-рата минута, когато Жуан се опита да си вкара автогол, но уцели гредата, топката се върна удобно на крака на Гьокдениз Караденис, който вкара най-лесния гол в живота си. Оттам насетне „Рубин” се затвори в своята половина и играеше главно на контраатака, докато „Интер” се мъчеше да изравни, но без да успее да направи нещо значимо. Чак в средата на второто полувреме Родриго Паласио уцели гредата, но в последните пет минути руснаците вкараха още два гола след хубави атаки и точни извеждащи подавания – два пъти се разписа Рондон.

Подобен беше и мачът между „Анжи” и „Удинезе”, като италианците изпуснаха в самото начало да поведат и да изострят нещата. Така в рамките на три минути между 72-рата и 75-тата минута, Кристофър Самба и Самуел Ето о вкараха два гола, с които осигуриха класиране на руснаците напред в турнира.

Автор: Ивайло Петров