НА ЖИВОВойната в Украйна

Лудогорец победи за Купата и чака Левски на 1/8-финал

1420

Шампионът Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България, след като надигра третодивизионния Розова долина с 2:0 като гост. Така "орлите" спечелиха първия си мач в надпреварата и в следващия етап чакат Левски.

"Сините" обаче първо трябва да отстранят Вихрен Сандански тази събота от 13:30 ч.

Разградчани показаха неубедителна игра през първото полувреме срещу Розова долина и не успяха да вкарат. Пет минути преди почивката домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Венцислав Иванов и това имаше своето отражение през втората част.

15 минути след началото на полувремето младият Димитър Илиев от дубъла на "орлите" откри резултата, а в добавеното време Рик Джонатан оформи крайното 2:0 в полза на Лудогорец.

Ето срещу кого ще играе Лудогорец в Европа

Българският шампион Лудогорец ще се изправи срещу белгийския Андерлехт в следващия си мач в евротурнирите през февруари 2023 г. Двубоят...