Пожарите в Австралия задушават Сидни (ВИДЕО)

21 ноември 2019, 06:35 часа 1717 прочитания 0 коментара

Въздухът в Сидни отново е замърсен от гъст дим и милиони жители на големия град са изложени на вредни за здравето нива на пепел и прах, предаде БГНЕС, позовавайки се на Reuters.

Още: Иво Инджев: Проиранското крило на “Хамас“ вероятно ще отхвърли плана на Тръмп (ВИДЕО)

Още: Израел депортира активисти от задържаната флотилия, Грета Тунберг се оплака от лошо отношение (ВИДЕО)

Кадрите на местни телевизии от хеликоптер показаха, че известната опера и моста над пристанището едва се виждат от пушека.

Големите горски пожари край града продължават да горят и жителите на 5-милионната метрополия отново са изложени вредните ефекти от тях. Четвъртък стана вторият ден от тази седмица, в който концентрацията на твърди частици във въздуха премина границата, над която се счита за опасна за здравето.

Още: Военният лидер на "Хамас" в Газа отхвърля плана на Тръмп за мир

Още: Договорът за всеобхватно партньорство между Русия и Иран влезе в сила, различен е от този със Северна Корея

Още: Росен Желязков: Има задържан българин във флотилията за Газа, предупредили сме Израел (ВИДЕО)

Още: И в Турция като у нас: Натиск опозиционни кметове да сменят партията си

Властите издадоха предупреждение към жителите на най-засегнатите райони да не излизат на открито и да изчакат дима да се разнесе.

Австралия често страда от големи горски пожари през сухите, горещи лета на континента. Но тази година пожарите започнаха да горят с необичайна честота и интензитет още през пролетта. Причината е продължилата почти без прекъсване 3-годишна суша, която мъчи Австралия и създаде условия за разрастване на пожарите.

Още: Расте броят на жертвите на земетресението във Филипините

Още: Израел спря корабите от флотилията "Сумуд" за Газа, арестува активисти (ВИДЕА)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес