Лудогорец остана без победа в Лига Европа

7728
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

С последния си мач в Европа за този сезон Лудогорец едва за втори пък в историята си не записа победа в груовата фаза на турнир на Стария континент, а и за втори път няма да играе европейски футбол напролет след класиране за групова фаза.

В четвъртък вечер в Разград възпитаниците на Антони Здравков стигнаха само до 1:1 срещу Цюрих, въпреки че през целия мач бяха по-добрият отбор. Гостите отбелязаха в 21' чрез Оди, който беше изпуснат при центриране от пряк свободен удар.

Изненадващ отбор с оферта за Валери Божинов

От гръцкия елитен отбор АЕЛ Лариса готвят оферта за нападателя на Ботев Враца Валери Божинов. Ръководството на десетия в местния елит п...

Все пак "орлите" изравниха в края на първото полувреме след сериозна грешка в защитата на Цюрих и гол на Свиерчок, който беше останал сам срещу стража на гостите - 1:1. През второто полувреме нямаше много опасни положения, а в края Лудогорец натисна, но безуспешно.

Кампанията на Лудогорец в Европа през този сезон завършва безславно - с едва 4 равенства и 2 поражения. Като цяло кампанията на "орлите" може да бъде считана за провал, след като отборът беше поставен сред фаворитите по време на жребия за груповата фаза, а в Шампионска лига отборът отпадна от МОЛ Види от Унгария.

Победител в групата стана Байер Леверкузен с актив от 13 точки, докато Цюрих записа 10 пункта. Лудогорец остана на последно място с 4 точки, а 3-и е АЕК с 5. Интересното е, че колосът Милан също излетя от турнира - подробности четете в Sportlive.bg.