Без затруднения: Португалия и Италия сгазиха съперниците си (ВИДЕО)

5667
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Португалия размаза Люксембург с 6:0 в двубой от втория кръг на квалификациите за Евро 2024 и се изкачи на върха в група „J“. Мачът бе решен още през първото полувреме, когато Кристиано Роналдо се разписа на два пъти, а Жоао Феликс и Бернардо Силва добавиха по един гол. След почивката Отавио и Рафа Леао оформиха крайния резултат на „Стад дьо Люксембург“.

Домакините опитаха натиск в началните минути, който бе овладян от иберийците. В 9-ата минута Роналдо зададе тон за головия рецитал. Феликс удвои с глава, а Силва направи преднината класическа до 20-ата минута. Нападателят на Ал Насър вкара още веднъж след асистенция на бившият му съотборник в Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш. До паузата гол на Данило Перейра бе отменен заради засада.

ОЩЕ: Искрено и лично: Роналдо призна, че е имал лош период в кариерата си

През вторите 45 минути Люксембург опита да отговори. "Червените лъвове" отправиха единствения си точен изстрел в мача, но Патрисио се намеси. В 77-ата минута Отавио добави името си към голмайсторите. Леао пропусна дузпа малко преди края на редовното време. Все пак играчът на Милан се реваншира с хубав индивидуален пробив, който материализира за крайното 0:6. Това бе втора разгромна победа за Португалия след успеха над Лихтенщайн.

Италия си върна самочувствието с победа над Малта

Европейският шампион Италия постигна комфортен успех като гост срещу Малта с 2:0 във втория кръг на евроквалификациите в група "С". Матео Ретеги откри резултата в 15-ата минута с втория си гол в кариерата за "адзурите". Мaтео Песина удвои аванса в средата на първата част. Сблъсъкът бe ръководен от българска съдийска бригада, начело с Георги Кабаков.

Домакините застрашиха вратата на съперника в началото, но в 15-ата минута Ретеги изведе "Скуадра Адзура" напред. Нападателят засече с глава центриране на Тонали от корнер и вкара второто си попадение за националния тим, след като се разписа при загубата на Италия от Англия. Не след дълго Песина успокои страстите и покачи преднината.

Винченцо Грифо направи фамозен пропуск, а през втората част темпото значително спадна. Появилият се като резерва Скамака пробва да отбележи с акробатично изпълнение. Вратарят на Малта обаче се намеси и изби. С този успех тимът на Роберто Манчини завоюва първите си три точки в квалификационния цикъл.

По-рано в същата група: Англия премина безпроблемно през Украйна (ВИДЕО)