Кабинетът ще промени максималния размер на новите задължения за разходи по бюджета на МС

02 юни 2021, 05:19 часа 1454 прочитания 0 коментара

На редовното заседание на Министерския съвет предстои кабинетът да направи промяна на утвърдения със Закона за държавния бюджет за 2021 г. максимален размер на новите задължения за разходи, които могат да бъдат натрупани през 2021 г. по бюджета на Министерския съвет за 2021 г., предаде репортер на БГНЕС.

Предстои и одобряване проект на национален план за действие за повишаване на военната мобилност.

Министрите ще дадат съгласие за продажба на недвижими имоти, собственост на „БДЖ-Товарни превози“. Ще бъдат предприети мерки за засилване на контрола при изпълнението на договори за обществените поръчки с предмет доставка на гориво за отопление.

Кабинетът ще реши за определянето на управител за България в Черноморската банка за търговия и развитие, заместник-управител за България в Международния валутен фонд, управител за България в Съвета на управителите на Международната инвестиционна банка и на ръководител на българската делегация в съвета на Международната банка за икономическо сътрудничество и член на съвета, и за предложение за директор за България в съвета на директорите на Европейската инвестиционна банка.

Очаква се още правителството да определи представители на министерствата в съвета на настоятелите на Българската академия на науките.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес