Джон Тери разпердушини Фулъм

5181

Отборът на "Фулъм", в който играят българите Димитър Бербатов и Станислав Манолев, загуби домакинството си срещу "Челси" с 0:3 в мач от 29-и кръг на английската Висша лига, предаде БГНЕС.

Срещата се игра пред 25 хил. зрители на ст. "Крейвън Котидж", като очакванията за оспорван мач не се оправдаха. Отборът на "Челси" имаше смазващо превъзходство през всичките 90 минути, като тон за добрата игра на сините даваха ветераните Джон Тери и Франк Лампард.

Резултатът бе открит в 30-ата минута от бразилеца Давид Луис, хванала неподготвен вратаря Марк Шварцер с удар от 30 метра при асистенция на Еден Азар. В 42-ата минута Джон Тери удвои резултата с глава след центриране на Хуан Мата.

В 71-та минута капитанът на "Челси", отново с глава, повтори упражнението за 3:0, като този път головият пас бе дело на Фернандо Торес. До края на мача "Фулъм" опита няколко атаки към Петер Чех, но не сполучи да отбележи дори почетен гол.