Ръководствата на „Български Енергиен Холдинг” ЕАД и енергийните дружества от групата обсъдиха на работна среща готовността на енергийните обекти за зимния сезон.
"Трябва да се търси вариант, така че да се налее ликвидност, защото България в момента изнася от порядъка на 2000 мегавата на часа електрическа енергия, с която покриваме дефицита на целия район.
Над 713 млн.лв. са задълженията на “Топлофикация-София” към БЕХ към 2021 г.
Тази информация изнесе министърът на енергетиката Андрей Живков по време на петъчния парламентарен контрол.
Децата на служебния премиер Стефан Янев работят в държавните дружества Българския енергиен холдинг (БЕХ) и "Булгаргаз". Това е потвърдено в официален отговор на въпроси на депутата от ГЕРБ/СДС Димитър Янев, подписан от служебния министър на енергетиката Андрей Живков.
Работодателските организации в лицето на Асоциацията на индустриалния капитал в България, на Българската стопанска камара, на Българската търговско-промишлена палата и на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България поискаха оставки в Министерството на енергетиката, Българския енергиен холдинг и ТЕЦ "Марица-Изток 2".
Към настоящия момент в България работят 5800 MW генериращи мощности. Износът варира около 900 MW на час. Това обстоятелство създава дефицит и измества кривите на търсене и предлагане към високите ценови равнища в пазарен сегмент „Ден напред“.
Държавната ТЕЦ "Марица Изток 2" да пусне допълнително още един или два от блоковете си. Това призова в парламента председателят на Българския енергиен и минен форум и депутат от "Има такъв народ" Иван Хиновски.
Въобще не ми е важно да оставам шеф на БЕХ. Не искам да занимавам никой с моята персона. Интересно е защо в последните дни на своето управление служебния министър реши да смени цялото ръководството.
Министърът на енергетиката в служебното правителство Андрей Живков изпрати писмо до Съвета на директорите на Българския енергиен холдинг (БЕХ) ЕАД, в което предупреждава, че до вписването на нов ръководен състав на холдинга, старото ръководство е длъжно да изпълнява добросъвестно и целесъобразно договорните си задължения, съобщиха от пресцентъра на Министерството на енергетиката (МЕ).
Вписването на новото ръководство на Българския енергиен холдинг е спряно от съда след жалба на отстранения изпълнителен директор на БЕХ Валентин Николов, съобщава БНР.
„Несъстоятелни“ – така отстраненият изпълнителен директор на Българския енергиен холдинг Валентин Николов определи пред bTV мотивите за освобождаването си.
В БЕХ ЕАД се очаква писмено потвърждение на направеното искане от министъра на енергетиката, след което същото ще бъде разгледано от Съвета на директорите на БЕХ ЕАД.
Министърът на енергетиката Андрей Живков е поискал Българският енергиен холдинг да отстрани ръководството на „Булгартрансгаз“ ЕАД, съобщиха от ведомството.
Причина е проверката на КЕВР, от която става ясно, че при реализацията на „Балкански поток“ са били сключвани договори без предварително одобрение от страна на регулатора.
„Сключените договори за заем от страна на „Булгартрансгаз“ ЕАД са увеличили задлъжнялостта на газовия оператор от 4 млн. лв. в началото на 2019 г. на над 2.6 млрд. лв. днес.
Извънредна проверка, извън регулярните и по сигнал, в БЕХ ЕАД към момента няма. Това заявяват от холдинга във връзка с проверката на ДАНС.
„Български Енергиен Холдинг“ ЕАД винаги е работил и съдействал на проверяващите държавни институции, предоставяйки им необходимата информация, съобщават още от там.
„Енергийният министър изрече поредица от огромни лъжи, които според мен целят не тези хора да бъдат полезни, а да се всява паника и да се правят внушения.
Български енергиен холдинг (БЕХ) има достъп до атрактивни финансирания, но вместо да развива стратегически проекти, които да го превърнат в регионален играч, използва тези финансирания за решаване на текущи проблеми.
Депутатът от "Изправи се! Мутри, вън" Андрей Вълчев сезира главния прокурор за нарушения в конкурсната процедура за избор на представители на държавата в съвета на директорите на БЕХ ЕАД и Държавно предприятие "Радиоактивни отпадъци", предава БНР.
Децата на служебния премиер Стефан Янев работят в държавните дружества Българския енергиен холдинг (БЕХ) и "Булгаргаз". Това е потвърдено в официален отговор на въпроси на депутата от ГЕРБ/СДС Димитър Янев, подписан от служебния министър на енергетиката Андрей Живков.
Министърът на енергетиката в служебното правителство Андрей Живков изпрати писмо до Съвета на директорите на Българския енергиен холдинг (БЕХ) ЕАД, в което предупреждава, че до вписването на нов ръководен състав на холдинга, старото ръководство е длъжно да изпълнява добросъвестно и целесъобразно договорните си задължения, съобщиха от пресцентъра на Министерството на енергетиката (МЕ).
Въобще не ми е важно да оставам шеф на БЕХ. Не искам да занимавам никой с моята персона. Интересно е защо в последните дни на своето управление служебния министър реши да смени цялото ръководството.
Български енергиен холдинг (БЕХ) има достъп до атрактивни финансирания, но вместо да развива стратегически проекти, които да го превърнат в регионален играч, използва тези финансирания за решаване на текущи проблеми.
Депутатът от "Изправи се! Мутри, вън" Андрей Вълчев сезира главния прокурор за нарушения в конкурсната процедура за избор на представители на държавата в съвета на директорите на БЕХ ЕАД и Държавно предприятие "Радиоактивни отпадъци", предава БНР.
„Енергийният министър изрече поредица от огромни лъжи, които според мен целят не тези хора да бъдат полезни, а да се всява паника и да се правят внушения.
Ръководствата на „Български Енергиен Холдинг” ЕАД и енергийните дружества от групата обсъдиха на работна среща готовността на енергийните обекти за зимния сезон.
В БЕХ ЕАД се очаква писмено потвърждение на направеното искане от министъра на енергетиката, след което същото ще бъде разгледано от Съвета на директорите на БЕХ ЕАД.
Работодателските организации в лицето на Асоциацията на индустриалния капитал в България, на Българската стопанска камара, на Българската търговско-промишлена палата и на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България поискаха оставки в Министерството на енергетиката, Българския енергиен холдинг и ТЕЦ "Марица-Изток 2".
„Несъстоятелни“ – така отстраненият изпълнителен директор на Българския енергиен холдинг Валентин Николов определи пред bTV мотивите за освобождаването си.
Към настоящия момент в България работят 5800 MW генериращи мощности. Износът варира около 900 MW на час. Това обстоятелство създава дефицит и измества кривите на търсене и предлагане към високите ценови равнища в пазарен сегмент „Ден напред“.
Вписването на новото ръководство на Българския енергиен холдинг е спряно от съда след жалба на отстранения изпълнителен директор на БЕХ Валентин Николов, съобщава БНР.
Министърът на енергетиката Андрей Живков е поискал Българският енергиен холдинг да отстрани ръководството на „Булгартрансгаз“ ЕАД, съобщиха от ведомството.
Причина е проверката на КЕВР, от която става ясно, че при реализацията на „Балкански поток“ са били сключвани договори без предварително одобрение от страна на регулатора.
„Сключените договори за заем от страна на „Булгартрансгаз“ ЕАД са увеличили задлъжнялостта на газовия оператор от 4 млн. лв. в началото на 2019 г. на над 2.6 млрд. лв. днес.
Държавната ТЕЦ "Марица Изток 2" да пусне допълнително още един или два от блоковете си. Това призова в парламента председателят на Българския енергиен и минен форум и депутат от "Има такъв народ" Иван Хиновски.
"Трябва да се търси вариант, така че да се налее ликвидност, защото България в момента изнася от порядъка на 2000 мегавата на часа електрическа енергия, с която покриваме дефицита на целия район.
Над 713 млн.лв. са задълженията на “Топлофикация-София” към БЕХ към 2021 г.
Тази информация изнесе министърът на енергетиката Андрей Живков по време на петъчния парламентарен контрол.
Извънредна проверка, извън регулярните и по сигнал, в БЕХ ЕАД към момента няма. Това заявяват от холдинга във връзка с проверката на ДАНС.
„Български Енергиен Холдинг“ ЕАД винаги е работил и съдействал на проверяващите държавни институции, предоставяйки им необходимата информация, съобщават още от там.