Джокович се поизпоти, но продължи напред в Ролан Гарос (ВИДЕО)

4228

Звездата на световния тенис Новак Джокович изпита сериозни затруднения, но все пак се класира за четвъртия кръг на Ролан Гарос. Сърбинът се нуждаеше от повече от три часа и половина на корта, за да преодолее съпротивата на испанеца Алехандро Давидович Фокина - 7:6(4), 7:6(5), 6:2.

В първите два сета Ноле доста се поизпоти. Наложи му се да връща пробиви и да отразява сетбол. В крайна сметка носителят на 22 титли от турнирите от Големия шлем пак демонстрира своята огромна класа, за да оцелее в тежките моменти и да спечели двубоя.

В първия сет Давидович Фокина поведе с 3:2 и с 6:5 гейма с пробив, но и в двата случая не съумяваше да запази своя аванс. В тайбрека испанецът имаше преднина от 3:1 точки. Джокович обаче обърна до 5:3, за да надделее със 7:4 след 90 минути игра.

В ПРЕДНИЯ СИ МАЧ: Джокович загърби темата "Косово", но затвори устата на свой "хейтър" (ВИДЕО)

Вторият част стартира с пробив за 34-тия в ранглистата на ATP. Сърбинът успя да стабилизира играта си и на свой ред поведе с 5:4 гейма. Тогава настъпи неочакван спад в представянето на бившия номер 1 и съперникът му изравни за 5:5. При 6:5 испанецът имаше и сетбол, но с форхенд по диагонала Ноле се спаси. В тайбрека Давидович Фокина навакса изоставане от 1:4, за да поведе с 5:4. Световният номер 3 обаче отново блесна и с три поредни точки на сметката си завоюва и втория сет.

ОЩЕ: Григор вече не е атлет на Nike, Джокович го приветства в неговото "семейство" (ВИДЕО)

В третата част испанецът изглеждаше напълно деморализиран и това позволи на Новак Джокович да затвори бързо срещата. Следващият съперник на двукратния шампион в Париж ще бъде победителят от мача между поляка Хуберт Хуркач и перуанския квалификант Хуан Пабло Варияс.