Благотворителна организация, част от която е синът на турския премиер Реджеп Тайип Ердоган, е получила повече от 100 милиона долара помощ за период от 4 години, предаде БГНЕС.
Още: Пакистанският премиер: Спечелихме войната с Индия, всички спорни въпроси ще бъдат решени
Още: "Мирът" между Индия и Пакистан 4 часа по-късно: Взрив след взрив (ВИДЕО)
В писмен отговор на въпрос от парламента вицепремиерът Бюлент Арънч казва, че организацията Turgev е получила 99 милиона долара финансова помощ от чужбина в периода 2008-2012 г. Даренията от Турция за Turgev, която строи и управлява студентски общежития, възлизат на общо 14 милиона долара, съобщава Арънч, без да посочва източниците на финансирането.
Разкритието идва след като десетки ключови бизнес и политически партньори на Ердоган бяха обвинени през декември в корупция. Прокурорите, отговарящи за разследването, подозират сина на Ердоган, Билял, в използване на благотворителната организация като средство за корупция и подкупи.
Ердоган, който е бивш кмет на Истанбул, категорично отхвърли обвиненията и заяви, че разследването е насочено срещу него чрез дейностите на сина му Билял. Разследването, което сега е в застой, разкри прякото участие на премиера през февруари, когато беше публикуван запис на разговор на Ердоган с Билял. В разговора министър-председателят казва на сина си да скрие 30 милиона евро в деня, когато бяха полицейските акции през декември миналата година.
Още: Индия и Пакистан спират военните действия: Потвърждение и от Тръмп (ВИДЕО)
Още: Ядреният арсенал в готовност: Пакистан със старт на мащабна военна операция срещу Индия (ВИДЕО)
Ердоган обвинява за корупционния скандал бившия си съюзник, духовника Фетула Гюлен, който има значително влияние върху държавния апарат.
Управляващата Партия на справедливостта и развитието постигна убедителна победа на местните избори миналия месец, като спечели ключовите постове в Истанбул и Анкара. Тези избори бяха смятани за референдум за 11-годишното управление на Ердоган.
Още: Голяма верига заведения започна да съди хора заради бойкоти
Още: Индия срещу Пакистан: Коя армия е по-силна?