Новият Левски тръгна с 1:1 срещу фаворита в "Б" група

8904
Снимка: Официален сайт на Левски

Левски завърши наравно 1:1 срещу Монтана в контролна среща, която се игра в Правец. Стефан Велев се разписа за Левски в 59-та минута. Преди това през първото полувреме Петър Лазаров в 34-ата минута бе открил за втородивизионния тим.

С днешната среща завърши първия подготвителен лагер на "сините". Тимът се прибира днес в София за два дни, а в неделя отново се завръща в Правец. В 14-та минута на днешната среща Валери Божинов стреля от малък ъгъл, но стражът Христо Иванов спаси. В 27-ата минута Радослав Димитров бе в основата на опасна атака, завършила със силен удар на Стефан Велев, който бе отразен. Малко по-късно шут на Божинов бе спасен от Иванов.

В 34-ата минута Монтана поведе след като Велев сгреши, което позволи на Лазаров да се откъсне сам срещу Пламен Илиев и с техничен удар да го преодолее за 0:1. В 50-ата минута Божинов получи добра възможност да изравни, но ударът му от фаул срещна стената.

В 60-ата минута Радослав Димитров направи добър пробив, центрира в наказателното поле, където Велев засече от въздуха и с красиво воле направи 1:1. Малко по-късно Радослав Цонев отправи опасен изстрел на половин метър от вратата. В края Домовчийски бе близо до гола, но ударът му бе избит от голлинията от бранител. В 90-ата минута Илия Димитров отправи удар с глава, но право в ръцете на Ивайло Василев.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 1:1
0:1 Лазаров (34)
1:1 Велев (59)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев (85-Александър Любенов), Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Мики Орачев (68-Галин Ташев), Роман Прохазка (46-Лъчезар Балтанов), Стефан Велев (70-Прохазка), Радослав Цонев (65-Божидар Краев), Владислав Мисяк, Валери Божинов (84-Илия Димитров), Валери Домовчийски

МОНТАНА: Христо Иванов, Раиф Мурадов, Асен Георгиев, Ангел Рахов, Георги Пейчев, Янко Ангелов, Християн Попов, Юлиан Ненов, Владимир Мичев, Петър Лазаров, Александър Киров. Резерви: Ивайло Василев, Кристиян Митов, Кристиян Здравков, Йордан Тодоров, Красимир Илиев, Даниел Пехливанов, Сергей Георгиев, Йордан Димитров, Христофор Хубчев, Николай Николов, Денис Николаев