"Днес всички видяхме по какъв начин протече гласуването на балотажа. Всеобщо е мнението, че маските паднаха. Видя се политическите субекти по какъв начин се позиционират и каква конфигурация имаше на прегласуването на балотажа за доц. Киселова", каза доц. Джевдет Чакъров от АПС пред медиите в парламента след като днес при балотажа на десетия опит за избор на председател на 51-вия парламент формацията на Пеевски подкрепи кандидатурата на БСП, но гласовете пак не стигнаха Киселова да бъде избрана.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Той призна, че АПС са имали разговори с БСП. "Те бяха в готовност да подпишат "санитарния кордон", коментира той, но по думите му това не се е случило.
"Ние по принцип подкрепяме кандидатите, които подкрепят тази декларация, т.е. този модел на функциониране на държавата, на институциите да бъдат изпълнени със съдържание", добави още доц. Чакъров.
Според тях трябва да има председател на парламента и редовен кабинет, но по думите им всички разговори трябва да бъдат провеждани публично. ОЩЕ: Пеевски изведнъж реши да подкрепя Киселова, но и това не ѝ стигна да стане председател
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат