Малоброен, но силно мотивиран протест срещу назначението на Гешев за нов главен прокурор, се събра пред сградата на прокуратурата в Пловдив. Сред хората, които публично изразиха своето несъгласие, беше и адвокат Михаил Екимджиев, който вече изрази своето мнение и в медиите.
Още: "Време е България да застане до своите свободни журналисти": АЕЖ с призиви и тревожни данни
Още: Собствената марка „Брей!“ на Kaufland е големият победител в конкурса „Избран продукт на годината“
"Това не е избор, това е назначение, каза той и моето несъгласие идва не само от начина, по който се провежда процедурата и от изказванията на Гешев по повод бъдещите му действия, но и от начина, по който вече се проведоха редица акции на прокуратурата под негово ръководство. " Екимджиев припомни ареста на Иванчева, когато "две жени бяха оковани и водени като панаирджийски мечки по улицата".
Още: България се прощава с оперния певец Богомил Спиров на 4 май
"Понеделници за справедливост" се нарича инициативата, която предстои - всеки понеделник пред прокуратурата в Пловдив ще има протест до оставката или отстраняването на Гешев, казаха организаторите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Саботаж от вражеска сила": Скандалът с българския F-16 се разраства
Още: Само в този град ще вали през уикенда. Времето утре - 3 май 2025 г.