Ваня Стамболова се провали на полуфинала в Москва

11586

Ваня Стамболова завърши последна в своята серия на 400 метра с препятствия и по този начин отпадна от Световното първенство по лека атлетика в Москва.

Българката финишира последна и беше дисквалифицирана заради неправилно преодоляване на препятствие. Победител в полуфиналите стана чешката бегачка Сузана Хейнова с време 53:52 секунди. Втора остана Пери-Шейкс Дрейтън с 53:92 секунди.

Без кениец на 800 метра за пръв път от близо две десетилетия

За първи път от 18 години насам във финала на 800 метра на Световното първенство по лека атлетика няма да има кениец, предаде bgatletic...

Стамболова определено не показа на какво е способна и изостана още в началото на старта, което предопредели съдбата ѝ. Ваня отдавна е мъчена от контузии и вече ѝ става все по-трудно да се състезава на най-високо ниво. Нейното най-добро постижение в дисциплината е 53:68 секунди.

Финалът на 400 метра с препятствия е в четвъртък, от 19:45 часа.

Снимка: Архив