Морският газов блок "Хан Аспарух" има големи залежи. Това заяви премиерът Бойко Борисов на Деветата годишна среща на бизнеса с правителството, предаде Агенция "Фокус".
„Убеден съм, че „Хан Аспарух" има големи залежи и ще стане, също съм оптимист и за „Силистар" и „Терес".
Залежите на газ край нос „Галата“ позволявали добив в порядъка на 600 000 кубически метра за денонощие, а до 22 този месец в хранилището в Чирен ще има 202 млн. кубически метра нагнетен газ.
Шистовият газ отдавна е щекотлива тема в България. Според мнозина специалисти той може да е решение на енергийната зависимост на България от Русия, според мнозина природозащитници обаче методите за добива му може да доведат до непоправими екологични катастрофи.
Шистовият газ отдавна е щекотлива тема в България. Според мнозина специалисти той може да е решение на енергийната зависимост на България от Русия, според мнозина природозащитници обаче методите за добива му може да доведат до непоправими екологични катастрофи.
Залежите на газ край нос „Галата“ позволявали добив в порядъка на 600 000 кубически метра за денонощие, а до 22 този месец в хранилището в Чирен ще има 202 млн. кубически метра нагнетен газ.
Морският газов блок "Хан Аспарух" има големи залежи. Това заяви премиерът Бойко Борисов на Деветата годишна среща на бизнеса с правителството, предаде Агенция "Фокус".
„Убеден съм, че „Хан Аспарух" има големи залежи и ще стане, също съм оптимист и за „Силистар" и „Терес".