Кристиано Роналдо с поредно признание

15864

Нападателят на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо бе определен за трета поредна година за най-добър футболист в испанския шампионат, в допитване на „Марка“, съобщава сайтът на изданието.

Португалецът спечели приза „Алфредо ди Стефано“ с 35 гласа, изпреварвайки със сериозна преднина нападателят на Атлетико (Мадрид) Диего Коста, който получи 16 гласа. Трети остана Лионел Меси от Барселона със 7 гласа.

Бенто: Роналдо централен нападател? Не ми е идвало на ум!

Селекционерът на Португалия Пауло Бенто отговори на критиките, че не бил пускал звездата на тима Кристиано Роналдо като централен напад...

С Реал Роналдо спечели през миналия сезон Купата на Испания и турнира Шампионска лига.

„Марка“ връчва приза „Алфредо ди Стефано“ от 2007 година. Първият победител в анкетата бе Раул. Три пъти наградата е получавал и Лионел Меси.