Евро 2024 се отдалечава: България бе прегазена от Унгария за едно полувреме (ВИДЕО)

5312
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Националният отбор по футбол на България допусна тежка загуба от Унгария с 3:0 като гост във втория си мач от квалификациите за Евро 2024. "Лъвовете" бяха отказани още през първото полувреме, когато инкасираха три гола във вратата си, а през втората част домакините намалиха оборотите и не се стигна до повече попадения.

След само седем минути игра на "Пушкаш Арена" в Будапеща отборът на Унгария излезе напред в резултата. Точен бе Балинт Вечей, който се оказа на точното място, за да засече избита топка в тялото на Даниел Наумов. "Лъвовете" веднага показаха реакция и погледнаха към противниковата врата, но този порив не продължи дълго.

В 26-ата минута футболистът на РБ Лайпциг Доминик Собослай изпълни фантастичен пряк свободен удар, който прехвърли стената и се озова в горния ъгъл на вратата на Даниел Наумов. Унгарците обаче не бяха казали последната си дума за първата част - в 39-ата минута Мартин Адам направи резултата класически.

Video edited on Kapwing

След почивката Младен Кръстаич извърши три промени в опит да обърне развоя на срещата. И действително играта на отбора "живна", или по-скоро тази на маджарите спадна. "Лъвовете" имаха няколко силни минути, в които стигнаха и до 2-3 голови положения, но не се възползваха.

Унгария също имаше своите шансове за гол през втората част, но не успя да добави повече попадения след добри намеси на вратаря Даниел Наумов и едно изчистване на голлинията. Това е втора поредна загуба за България в евроквалификациите след поражението от Черна гора в първия мач.