Говорителят на Държавния департамент на САЩ Матю Милър заяви, че Украйна може да спечели на бойното поле, защото го е доказала неведнъж.
Още: Румънската прокуратура иска съд за Калин Джорджеску
Още: Внучката на Мусолини написа книга за любовта на своите дядо и баба
"Видяхме, че те (украинците) имат победи на бойното поле, последно в Черно море, където през последните 24 часа потопиха още един руски кораб. Така че ние вярваме, че те са подготвили някои изненади. Очакваме с нетърпение да видим резултатите", каза той на брифинг, цитиран от сайта на Държавния департамент.
Още: Украйна потвърди потопяването на "Сергей Котов": Ето колко милиона долара е струвал корабът
Поредният потънал руски кораб
През нощта на 4 срещу 5 март руските медии съобщиха, че дронове са потопили патрулния военен кораб "Сергей Котов".
Още: Украинско проучване: Мнозинството граждани вярва в победата и отхвърля руския "мирен план"
Още: Албания напредва за ЕС: Отвори предпоследния клъстер
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Sky News след интервю със Зеленски: Той е дълбоко разочарован от Запада (ВИДЕО)
По-късно отбранителното разузнаване на Украйна потвърди, че плавателният съд от проект 22160 е бил ударен от украински военноморски дронове Magura V5. Унищожаването на кораба е станало в териториалните води на Украйна, близо до Керченския пролив.
Говорителят на военното разузнаване Андрий Юсов заяви, че най-малко 7 души са загинали, има и поне 27 ранени в резултат на нападението.
Заедно с кораба бе унищожен и руски военен хеликоптер.
Още: Инцидент: Булдозер изравни със земята метеорологична станция
Още: Запазете спокойствие: Полски генерал каза, че Русия няма да нападне страна от НАТО
Още: Русия е загубила 25% от Черноморския си флот. "Сергей Котов" са го дебнели 5 месеца