Олимпиакос подчини Астън Вила и в Гърция, за да се класира на финал (ВИДЕО)

2847

Олимпиакос ще играе финал в Лига на конференциите - и то на собствена земя. Гръцкият колос подчини Астън Вила с 2:0 на "Георгиос Караискакис" в реванша. Мароканският централен нападател Аюб Ел Кааби, който в първия двубой наниза хеттрик, блесна с две попадения и се превърна в кошмар за защитата на "лъвовете". В спора за титлата в Атина "червено-белите" ще премерят сили с Фиорентина.

Олимпиакос вкара гол и игра стабилно в защита

Мотивирани от загубата в първия сблъсък, възпитаниците на Унай Емери стартираха силно. Техният устрем обаче бе спрян в десетата минута, когато Ал Кааби засече центриране на Кини на празна врата и откри резултата. До почивката "виланите" търсеха изравняване много упорито, но Константинос Цолакис запази мрежата си суха.

ДРУГИЯТ ПОЛУФИНАЛ: Фиорентина "счупи" гредите, но се класира за финал в Лига на конференциите (ВИДЕО)

Дните до Евро

Ел Кааби вкара 5 гола на Вила в два мача

През втората част гостите продължиха настъпателната си игра. Оли Уоткинс и резервата Йон Дуран пропуснаха, преди в 78-ата минута Аюб Ел Кааби да забие петото си попадение срещу английския тим. Нападателят се възползва от дълъг пас на стража Цолакис и сложи точка на спора.

ЛИГА ЕВРОПА: Фортуна обича Леверкузен! Автогол и късна драма класира "аспирините" на финал в Лига Европа (ВИДЕО)