Ювентус срази Милан в голямото дерби на Италия

30426

Шампионът на Италия "Ювентус" успя да спечели с убедителна игра голямото дерби на Италия, след като в Торино победи с 3:2 изпадащия във все по-дълбока криза "Милан".

Изненадващо още в 20-ата секунда "росонерите" откриха резултата. Иняцио Абате напредна от дясно, след което пусна пас към Антонио Ночерино, от своя страна капитанът на Милан продължи в ляво към Мунтари. Ганаецът инстинктивно нанесе удар, след който топката се озова във вратата на Джанлуиджи Буфон.

След попадението домакините упражниха страхотен натиск върху гостите от Милано. Първата голова възможност се откри пред Фабио Куалярела, който излезе сам срещу Абиати, но неговия удар премина над напречната греда. В 15-ата минута "бианконерите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, като нарушението бе срещу Карлос Тевес. От повторенията се видя, че съприкосновение между арежентинеца и играч на Милан липсваше. Зад топката застана Андреа Пирло, който с техничен удар изравни резултата.

Преимуществото на Ювентус се запази до самия край на полувремето. Възпитнаците на Масимилиано Алегри рядко поглеждаха към вратата на своите съперници, като най-сериозното положение бе дело на Кристиян Сапата. Колумбиецът стреля от около 25 метра, като Джанлуиджи Буфон изби с много усилия топката.

В началото на втората част гостите можеха да отбелажат второ попадение. Алесандро Матри напредна от ляво, след което пусна пас към Робиньо между два защитници на домакините. Бразилецът отправи удар, но Буфон бе на мястото си.

В 69-ата минута влезлият като резерва Себастиан Джовинко буквално скъса мрежата на вратата, пазена от Кристиян Абиати. Нисичкият бързак напредна между двама защитиници на Милан и с хубав и силен шут прати топката във вратата, в последствие коженото кълбо излезе през дупка в мрежата.

Играчите на Юве продължиха да оказват ожесточен натиск над своите гости, като вечерта за "росонерите" стана още по-кошмарна в 74-ата минута. Филип Мексес бе изгонен от игра заради груб фаул срещу Себастиан Джовинко. Неясно остана обаче защо съдията първо показа жълт картон, а французинът до този момент нямаше такъв и след това извади червения цвят. Андреа Пирло изпълни прекия свободен удар, като топката се отби от напречната греда. При добавката обаче Джорджо Киелини бе точен.

Крайният резултат оформи Съли Мунтари в 89-ата минута, след мощен шут от средна дистанция. В последните секунди на продължението Кристиян Сапата засече центриране от корнер на Мбайе Нианг, но след удара топката премина над напречната греда.

След тази победа шампионите от "Ювентус" събират еднакъв брой точки с втория "Наполи" - 19, но са с по-лоша голова разлика и ще заемат третата позиция. "Милан" продължава да се намира на незавидната 12 позиция със само 8 пункта в актива си.