Warner Bros. Discovery Inc. е близо до сключването на сделка за създаването на нов телевизионен сериал по Хари Потър, съобщи Блумбърг.
Още: Кралският готвач на принцеса Даяна разкри любимата ѝ закуска
Още: Критикуват Леонардо ди Каприо заради инвестиция в луксозен комплекс в Израел
"Всеки сезон ще бъде базиран на една от седемте книги на Джей К. Роулинг", съобщават анонимно източници от компанията пред изданието.
Директорите на Warner Bros. Discovery Дейвид Заслав и на HBO Кейси Блойс работят по споразумението с писателката Джоан Роулинг, но то не е финализирано към момента. Роулинг ще участва в работата по сериала, за да контролира близостта му с оригинала, но няма да действа като негов главен създател, отбелязва БГНЕС.
Работейки с Avalanche Software, през февруари Warner Bros. пусна ролевата игра “Hogwarts Legacy“, базирана на вселената на Хари Потър.
Още: Джъстин Тимбърлейк страда от безмилостнo изтощителна болест
Още: Митко Павлов "захапа" Ралица Паскалева в публичен спор заради Димо Алексиев