В програма на египетски телевизионен канал са тиражирани твърдения, че Турция изпраща оръжие в Египет, съобщи телевизионният канал Ен Ти Ви.
Още: Най-важните новини за деня: 12 май 2025 г.
Още: Кои държави са с евро и кои не и как живеят хората там? (ВИДЕО)
В излъчената вечерта на 17 юли новинарска емисия се посочва, че „в контейнер на кораб, пристигнал от Турция в египетско пристанище, са открити звукови пистолети, които могат да се преработят в бойни пистолети”.
Твърденията веднага задействаха турското външно министерство. Анкара помоли официално египетските власти да разследват „незабавно и задълбочено” това съобщение и възможно най-бързо да оповестят истината, посочи още телевизионният канал Ен Ти Ви.
Междувременно премиерът на Турция Реджеп Тайип Ердоган отново обвини международната общност, че остава безразлична към военния преврат в Египет, а в същото време се е концентрирала и ридае единствено за спазването на човешките права и демокрацията в Турция.
Още: LUNAR 2025: Над 600 хиляди души изпълниха центъра на София за Фестивала на светлините
„Вижте какво е сравнението: В Турция умират един човек, двама души, трима души, накрая стават четирима души; всичките те са упражнили насилие срещу полицията. В Туитър и Фейсбук обръщат всичко с главата надолу и раздуват до неузнаваемост събитията; оревават целя свят. От друга страна – в Египет умират 300 души, от тях 53 души разстреляни, когато се молят; светът остава безмълвен. Няма смисъл да обяснявам колко двусмислено е това. Нашият проблем е именно тази несправедливост. Нашият проблем е несъгласието ни с онези, които не проявяват уважение към волята на народа”, посочи Реджеп Тайип Ердоган.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Kaufland Card празнува 3 години с повече от 2 млн. потребители
Още: "Българите не си дават сметка за личностните си ползи от ЕС": Грешките в комуникацията "за" еврото