Серина Уилямс стигна до полуфинал на Ролан Гарос

5613

В мач между две бивши шампионки на "Ролан Гарос" световната номер едно Серина Уилямс надигра доста трудно Светлана Кузнецова от Русия с 6:1, 3:6, 6:3, за да си спечели място на полуфиналите на "Ролан Гарос" за първи път от 2003 година насам, предаде БГНЕС.

Изглеждаше сякаш Уилямс ще успее да постигне безпроблемно 29-та си поредна победа във френската столица, но непоставената рускиня показа много солиден тенис и дори успя да спечели 8 от 11 гейма в средата на мача.

Американката, която бе спечелила безпроблемно първия сет с 6:1, загуби втория с 4:6, а в третия изоставаше с 0:2 гейма. Уилямс, която гони едва втората си титла в Париж, обаче взе контрол над мача и отстрани руската тенисистка, с което си уреди мач на полуфиналите със Сара Ерани.

Петата поставена италианка срази днес в два сета - 6:4, 7:6 (6), четвъртата в основната схема Агниешка Радванска от Полша.