Япония е вторият отбор, който отива на Световното в Бразилия

5207

Япония се присъедини към домакина на Световното първенство по футбол през 2014 година Бразилия, след като се класира за шампионата на планетата през следващото лято.

"Самураите" стават първият тим след бразилците, който успява да си осигури билети за шампионата. Японците, които са шампиони на Азия, са водени от италианския специалист Алберто Дзакерони.

В Саитама домакините направиха днес 1:1 с тима на Австралия в световна квалификация, като Оър откри резултата в 81-ата минута, а Кейсуке Хонда възстанови равенството в 92-ата минута от дузпа. Японският тим, който падна през миналата седмица от България с 0:2 в контрола, не е пропускал световни финали от 1998 година насам. Отборът на Дзакерони с 14 точки е недостижим за австралийците и Йордания, които имат по 7 точки. По-късно днес в мач от същата група ще спорят Оман и Ирак.

Черна гора не позволи на Англия да спечели

За втори пореден път отборът на Англия не успя да победи Черна гора при гостуване в Подгорица. В квалификациите за Евро 2012 Черна гора...