Томаш Бердих изхвърли Новак Джокович от турнира в Рим

5774

Шестият поставен в схемата на турнира в Рим Томаш Бердих съотвори истински подвиг и обърна световния номер едно Новак Джокович от сет и пробив пасив, за да хвърли бомбата в италианската столица, предаде БГНЕС.

Бердих беше само на 2 точки от загубата, след като Ноле водеше във втория сет с 5:3 гейма след спечелен първи, но чехът записа пет поредни гейма на сметката си, взе втория сет и поведе с 3:1 гейма в третия, като до края на мача удържа сервиса си и спечели с крайното 2:6, 7:5, 6:4.

Джокович, победител в Рим от 2008 и 2011 година, имаше 13 победи и само 1 загуба срещу чеха, а през тази година го беше победил на два пъти. Единственият успех на Бердих срещу сърбина е от "Уимбълдън" 2010 година. Чехът затвори днешния мач едва при четвъртия си мачбол. Сега на Бердих му предстои мач с победителя от испанския сблъсък между номер пет и номер четири в света Рафа Надал и Давид Ферер.

Неприятна загуба за Григор Димитров от Гаске в Рим

Григор Димитров загуби крайно неприятно с 0:2 сета (4:6, 4:6) срещу деветия поставен в схемата на Мастърса в Рим Ришар Гаске във втори ...