Щом кабинетът "трепери" от блокадите на земеделци, миньори и енергетици, значи сме "превзета държава". Това заяви политическият анализатор и дългогодишен зам.-председател на ДПС Осман Октай в Студио Actualno по повод мащабните протести на различни сектори през последните месеци.
Премиерът Николай Денков обвини директно "Възраждане" за подклаждане на напрежението покрай протестите на миньорите и енергетиците, а също и други партии с "проруска позиция".
Няма да изтегля териториалните планове. Тяхното изтегляне означава България да се откаже доброволно от подкрепата на Европейския съюз за енергийния преход, заяви премиерът акад.
Актуализацията на пътната карта за климатична неутралност не променя протеста на енергетици и миньори и те ще останат на блокадите на магистрала „Тракия“ и Прохода на Републиката.
След вечерно и неприсъствено приемане от правителството на промени в пътната карта на климатична неутралност, вечерно парламентът обсъждаше в зала въпросната пътна карта и дебатите се проточиха с часове.
На извънредно заседание днес парламентарната Комисия по енергетиката прие Проект на решение за приемане на Пътна карта за климатична неутралност на Република България.
Не споделям мнението, че споразумението за въглищните централи е безсмислено. Постигнати са две много важни неща – там пише нещо изключително важно, че държавата няма да ограничава по никакъв начин въглищните мощности на непазарен принцип и ще подкрепя критичната (въглищна) инфраструктура.
Блокадата на миньорите на магистрала „Тракия“ продължава и днес, съобщи bTV. Протестиращите миньори и енергетици обявиха, че протестът става безсрочен.
През следващите седмици териториалните планове за енергиен преход във въглищните региони ще се договарят с Европейската комисия и точно затова тези документи трябва да бъдат там.
„Всички модели показват, че по-ранното излизане на централите е по-добре, защото ние в момента ги субсидираме. По около 1 млрд. евро годишно отиват за тези субсидии.
Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) излезе с остра позиция срещу две политически партии - "Възраждане" и "Има такъв народ", и един независим депутат - Радостин Василев.
Парламентът прие споразумението между правителството и някои от протестиращите енергетици и миньори. Днес работодателските организации имаха среща с премиера по повод протестите.
„Правителството е вредно от начина, по-който се създаде. Това, което прави с тези 45 000 семейства е престъпление. Престъпление е, че вместо парите да отидат в този сектор ще бъдат откраднати.
Движението по магистрала "Струма" край Дупница се очаква да бъде пуснато, след като организаторите на протеста обявиха, че вдигат блокадата.
Това става след гласуваното в Народното събрание споразумение между правителството и синдикатите в сектора "Енергетика", което на този етап удовлетворява протестиращите.
Миньорите и енергетиците у нас излязоха на протести и блокираха магистрали заради плановете на правителството за справедлив преход от въглищни централи към зелена енергия, който е част от общия проект на ЕС.
Миньорите и енергетиците у нас излязоха на протести и блокираха магистрали заради плановете на правителството за справедлив преход от въглищни централи към зелена енергия, който е част от общия проект на ЕС.
Щом кабинетът "трепери" от блокадите на земеделци, миньори и енергетици, значи сме "превзета държава". Това заяви политическият анализатор и дългогодишен зам.-председател на ДПС Осман Октай в Студио Actualno по повод мащабните протести на различни сектори през последните месеци.
Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) излезе с остра позиция срещу две политически партии - "Възраждане" и "Има такъв народ", и един независим депутат - Радостин Василев.
Не споделям мнението, че споразумението за въглищните централи е безсмислено. Постигнати са две много важни неща – там пише нещо изключително важно, че държавата няма да ограничава по никакъв начин въглищните мощности на непазарен принцип и ще подкрепя критичната (въглищна) инфраструктура.
Премиерът Николай Денков обвини директно "Възраждане" за подклаждане на напрежението покрай протестите на миньорите и енергетиците, а също и други партии с "проруска позиция".
Движението по магистрала "Струма" край Дупница се очаква да бъде пуснато, след като организаторите на протеста обявиха, че вдигат блокадата.
Това става след гласуваното в Народното събрание споразумение между правителството и синдикатите в сектора "Енергетика", което на този етап удовлетворява протестиращите.
Актуализацията на пътната карта за климатична неутралност не променя протеста на енергетици и миньори и те ще останат на блокадите на магистрала „Тракия“ и Прохода на Републиката.
Няма да изтегля териториалните планове. Тяхното изтегляне означава България да се откаже доброволно от подкрепата на Европейския съюз за енергийния преход, заяви премиерът акад.
През следващите седмици териториалните планове за енергиен преход във въглищните региони ще се договарят с Европейската комисия и точно затова тези документи трябва да бъдат там.
След вечерно и неприсъствено приемане от правителството на промени в пътната карта на климатична неутралност, вечерно парламентът обсъждаше в зала въпросната пътна карта и дебатите се проточиха с часове.
„Всички модели показват, че по-ранното излизане на централите е по-добре, защото ние в момента ги субсидираме. По около 1 млрд. евро годишно отиват за тези субсидии.
На извънредно заседание днес парламентарната Комисия по енергетиката прие Проект на решение за приемане на Пътна карта за климатична неутралност на Република България.
„Правителството е вредно от начина, по-който се създаде. Това, което прави с тези 45 000 семейства е престъпление. Престъпление е, че вместо парите да отидат в този сектор ще бъдат откраднати.
Парламентът прие споразумението между правителството и някои от протестиращите енергетици и миньори. Днес работодателските организации имаха среща с премиера по повод протестите.
Блокадата на миньорите на магистрала „Тракия“ продължава и днес, съобщи bTV. Протестиращите миньори и енергетици обявиха, че протестът става безсрочен.