Управляващото мнозинство на ГЕРБ и БСП е икономическото мнозинство в Столичния общински съвет. Това, което правят като "опитни управленци" е да създават проблеми, да карат гражданите да страдат и след това да се правят на спасители.
В интервю за Студио Actualno бившият министър на правосъдието и настоящ депутат от "Продължаваме промяната - Демократична България" Атанас Славов коментира няколко ключови политически теми – от безпрецедентната блокада на градския транспорт в София и ролята на Бойко Борисов, през предложението на президента Румен Радев за референдум за еврото, до ситуацията с имунитета на българския евродепутат Никола Минчев.
С аргумента, че "не се отнася до ресора на управление на министър-председателя", председателят на парламента Наталия Киселова отхвърли въпроса на Лена Бориславова към премиера Росен Желязков относно "Дългосрочен ангажимент за увеличение на субсидията за градски транспорт на София с 15 млн. лева.
Депутатът от "Продължаваме промяната – Демократична България" Лена Бориславова отправи официално питане към премиера Росен Желязков и финансовия министър Теменужка Петкова относно ангажиментите на правителството към градския транспорт в София.
Умопомрачителният разказ за Страстната седмица, който преди месец Борисов изложи пред камерите, представяйки Възкресението с "Ту-ту", ще остане в историята завинаги, докато стачката на транспортните работници ще се забрави.
Думите от заглавието са на водещите на сутрешния блок на БНТ Христина Христова и Симеон Иванов. Това беше финалът на гостуването на синдикалните лидери Иван Кирилов и Александър Шопов, от КТ "Подкрепа" и КНСБ, с който беше констатирано, че работещите в градския транспорт в София са извоювали по-високи заплати, но в други сектори нуждата е поне толкова голяма, ако не и повече.
Всички професии в градския транспорт заслужават достойни доходи, защото полагат неимоверни усилия. Не мога да коментирам възнагражденията на ръководителите на столичните транспортни дружества, те не са обект на нашите протести.
Контрольорите пишат по една глоба на ден - това не е сериозно. Този коментар направи в сутрешния блок на БНТ общинският съветник от ПП-ДБ в София Симеон Ставрев във връзка с края на транспортната стачка в столицата.
Синдикатите отчетоха победа, но заплашиха с нови протести в градския транспорт в София, ако няма пари за увеличението на заплатите на служителите работещи там.
Осигурените от правителството допълнителни 15 милиона лева субсидия на столичния автотранспорт са категорично доказателство за политически сценарий на протеста, чиято цена плащат всички софиянци.
„В момента под 100 зрелостници за цяла София имат някакъв незначителен проблем за придвижването. Тези деца обаче са толквоа важни, колкото всички останали и затова за около 150-200 училища в София не представлява проблем до сряда да имаме много добра логистика“.
Наземният градски транспорт в София ще функционира утре (20 май, вторник). Това съобщи Георги Панайотов, председател на КТ "Подкрепа" в Столичния електротранспорт.
Хиляди граждани се събраха пред сградата на Столична община на протест в подкрепа на кмета на София Васил Терзиев. Участниците в демонстрацията носят плакати с надписи като: "Подкрепям г-н Терзиев!", "СОС = саботаж на общинското съзидание", "Демокрацията е диалог – не синдикален шантаж!", "Синдикални рекетьори = партийни брокери", "Васил не се огъна!
Умопомрачителният разказ за Страстната седмица, който преди месец Борисов изложи пред камерите, представяйки Възкресението с "Ту-ту", ще остане в историята завинаги, докато стачката на транспортните работници ще се забрави.
Наземният градски транспорт в София ще функционира утре (20 май, вторник). Това съобщи Георги Панайотов, председател на КТ "Подкрепа" в Столичния електротранспорт.
В интервю за Студио Actualno бившият министър на правосъдието и настоящ депутат от "Продължаваме промяната - Демократична България" Атанас Славов коментира няколко ключови политически теми – от безпрецедентната блокада на градския транспорт в София и ролята на Бойко Борисов, през предложението на президента Румен Радев за референдум за еврото, до ситуацията с имунитета на българския евродепутат Никола Минчев.
Хиляди граждани се събраха пред сградата на Столична община на протест в подкрепа на кмета на София Васил Терзиев. Участниците в демонстрацията носят плакати с надписи като: "Подкрепям г-н Терзиев!", "СОС = саботаж на общинското съзидание", "Демокрацията е диалог – не синдикален шантаж!", "Синдикални рекетьори = партийни брокери", "Васил не се огъна!
Депутатът от "Продължаваме промяната – Демократична България" Лена Бориславова отправи официално питане към премиера Росен Желязков и финансовия министър Теменужка Петкова относно ангажиментите на правителството към градския транспорт в София.
Думите от заглавието са на водещите на сутрешния блок на БНТ Христина Христова и Симеон Иванов. Това беше финалът на гостуването на синдикалните лидери Иван Кирилов и Александър Шопов, от КТ "Подкрепа" и КНСБ, с който беше констатирано, че работещите в градския транспорт в София са извоювали по-високи заплати, но в други сектори нуждата е поне толкова голяма, ако не и повече.
Синдикатите отчетоха победа, но заплашиха с нови протести в градския транспорт в София, ако няма пари за увеличението на заплатите на служителите работещи там.
Всички професии в градския транспорт заслужават достойни доходи, защото полагат неимоверни усилия. Не мога да коментирам възнагражденията на ръководителите на столичните транспортни дружества, те не са обект на нашите протести.
С аргумента, че "не се отнася до ресора на управление на министър-председателя", председателят на парламента Наталия Киселова отхвърли въпроса на Лена Бориславова към премиера Росен Желязков относно "Дългосрочен ангажимент за увеличение на субсидията за градски транспорт на София с 15 млн. лева.
Контрольорите пишат по една глоба на ден - това не е сериозно. Този коментар направи в сутрешния блок на БНТ общинският съветник от ПП-ДБ в София Симеон Ставрев във връзка с края на транспортната стачка в столицата.
„В момента под 100 зрелостници за цяла София имат някакъв незначителен проблем за придвижването. Тези деца обаче са толквоа важни, колкото всички останали и затова за около 150-200 училища в София не представлява проблем до сряда да имаме много добра логистика“.
Осигурените от правителството допълнителни 15 милиона лева субсидия на столичния автотранспорт са категорично доказателство за политически сценарий на протеста, чиято цена плащат всички софиянци.
Управляващото мнозинство на ГЕРБ и БСП е икономическото мнозинство в Столичния общински съвет. Това, което правят като "опитни управленци" е да създават проблеми, да карат гражданите да страдат и след това да се правят на спасители.