София попадна в една метафора като столица на държавата ни в 21 век. Това заяви проф. Росен Стоянов от "Галъп" в седмичното обзорно предаване "Панорама" на БНТ. Докато наземният транспорт спря за 6 дни, жителите на града започнаха да се самоорганизират. Но кой победи - зависи от чия гледна точка съдим. София винаги е била дясна след промените и навярно такава ще си остане. Скептичен съм обаче за твърдение от сорта, че всички работещи са хора на труда и имат ляво мислене, обясни той.
Още: Димитър Манолов: Още не са платени заплатите на служителите в градския транспорт
Живеем във век на нови технологии, всеки може да бъде информиран, да се образова, да заяви публично своите искания. Ръководителите на съответните звена в транспорта според мен недостатъчно комуникираха с кмета за проблемите на тези хора - места за почивка, липса на тоалетни и удобства за елементарни техни нужди, каза още проф. Стоянов.
За еврото
Силните политици в парламента подкрепиха г-жа Киселова, която върна предложението за референдум на президента. Нима обаче влязохме в Шенген подготвени? Нима нямаше неверни догадки какво ще ни се случи? Въпросът с еврото отново ще е политическо решение, както беше и това за Шенген. Това е една постоянна битка, в която надделява по-силния. За референдума - хората искат да бъдат чути, защото рядко им се дава възможността тяхното мнение да бъде отбелязано, освен по време на избори, обясни проф. Росен Стоянов.
Още: Референдумът за еврото: Има ли логика Радев да сезира Конституционния съд? (ВИДЕО)