Олимпийският шампион Франция изхвърли България от Евроволей 2023

4125
Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби от олимпийския шампион Франция с 0:3 гейма (21:25, 21:25, 15:25) и отпадна на 1/8-финалите на Евроволей 2023. "Лъвовете" помечтаха в първия гейм, когато по средата имаха преднина от три точки, но французите веднага наложиха класата си и взеха победата.

България отпадна от Евроволей 2023

Националите на България бяха подкрепени от над 5000 души в пълна зала "Конкресна" във Варна. Това вдъхна мотивация на възпитаниците на Пламен Константинов, които поведоха с 11:8 точки. След това "петлите" изравниха резултата, като двата отбора се преследваха точка за точка до 19:19. Франция направи по-силен финал на гейма и спечели с 25:21.

Франция не остави шансове на "лъвовете"

Във втория гейм гостите стартираха с четири поредни точки, а постепенно тази разлика започна да се увеличава. В края на гейма изоставането на България отново се върна на четири точки, а победата бе за "петлите" със същия резултат от първия гейм - 25:21.

В третия гейм Франция бе още по-убедителна на полето. "Петлите" поведоха със седем точки за 10:3, а тази преднина се увеличи до края, за да завърши частта при резултат 25:15 в полза на гостуващия тим. На 1/4-финалите Франция ще играе срещу Румъния.