Лудогорец удари "Левски" и дръпна категорично за титлата

7629

Битката за титлата в  "А" група може да се окаже, че е приключила още в самото началото на пролетния дял на шампионата. Лудогорец направи изключително важна крачка към поредна защита на трофея, след като удари с 2:1 "Левски" в дългоочакваното дерби на кръга.

Грешка на Роман Прохазка в 5' доведе до гол на Вандерсон, а 11 минути след началото на второто полувреме изключително куриозен гол на Лукас Саша удвои аванса на шампионите.

Отрязаха Литекс за връщане в "А" група

Арбитражният съд в Лозана отхвърли варианта Литекс да играе в "А" група, докато приключи разглеждането на жалбата на "оранжевите".&nb...

"Сините" играха много слабо в двубоя, но получиха своя шанс в 71', когато директен червен картон получи Козмин Моци. Прохазка 8 минути преди края успя да реализира за 2:1, но столичани нямаха шансове за гол и заслужено загубиха визитата си в Разград.

С трите точки Лудогорец събра 39 в своя актив и вече води с 8 пункта на "Левски", както и с 6 пред втория Берое.