Върхът се тресе! Берое шокира Локо Пловдив и прекъсна кошмарна серия (ВИДЕО)

4711
Снимка: Фейсбук страница Beroe

Локомотив Пловдив допусна изненадващо поражение с 1:2 от Берое в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. На стадиона в парк „Лаута“ звездата на заралии Вини Трибуле блесна с гол в 29-ата минута и асистенция до края на първата част. Автор на второто попадение бе Леандро Годой. В последните моменти от сблъсъка Димитър Илиев намали изоставането на своя тим.

efbet Лига може да има нов лидер

Така селекцията на Хосе Луис Ачиари прекъсна тежката си серия от 7 мача без успех и заема деветата позиция със 17 точки в актива си. След загубата "смърфовете" остават на върха в класирането с 30 пункта, но вторият Черно море, който е само с точка по-малко, не е изиграл своята среща от кръга срещу Левски. При победа на "моряците" над "сините" родният елит ще има нов първенец.

ОЩЕ: Френски тим иска вратаря на Локомотив Пловдив, очертава се здрава битка за подписа му

"Смърфовете" натиснаха в началото

Очаквано домакините стартираха по-активно срещата. Още в петата минута централният им бранител Хорхе Сегура пропусна да накаже грешка на съперниковия страж и стреля над напречната греда от непосредствена близост. 120 секунди по-късно Ачинели демонстрира съвсем друго лице и направи две хубави спасявания при удари на Джовани и Бабакар Дион.

Локомотив Пловдив

Викове "Оставка!" срещу БФС

В 18-ата минута на стадиона се чуха викове "Оставка!". Скандиранията на феновете бяха насочени към Българския футболен съюз. По този начин започна подетата от Бойко Величков инициатива в знак на протест срещу ръководството на родната централа. В средата на първото полувреме "черно-белите" за малко да си вкарат автогол, след като Хоркаш прати топката в тялото на Сегура, но им се размина.

ОЩЕ: Берое маха пореден българин, заралии чакат нова порция чужденци

Вини Трибуле прониза Динко Хоркаш

В 29-ата минута Трибуле не пощади Локо Пловдив. При центриране от корнер той се оказа на точното място и откри резултата. Момчетата на Алекснадър Томаш се опитаха да отговорят моментално. Георги Минчев опропасти добра възможност. Той и съотборниците му вдигнаха нивото, ала можеха да бъдат наказани отново от Трибуле. Само страхотният рефлекс на Динко Хоркаш предотврати това.

Асистенция за Трибуле и гол за Годой

Вратарят на "смърфовете" обаче остана безпомощен в 44-тата минута. В основата на гола отново бе Вини Трибуле, който преодоля бранител по лявото крило и пусна остър пас към Годой, а аржентинският нападател безкомпромисно удвои аванса на тима си. Попадението първо бе отменено заради засада, преди ВАР да се намеси и да го потвърди.

Димитър Илиев се разписа в края

След почивката шансовете и пред двете врати бяха значително по-малко. Димитър Илиев с глава и Георги Минчев изтърваха за домакините. Енцо Ойос от Берое пък стреля опасно в аут. До края на двубоя Минчев уцели страничния стълб с хубаво изпълнение на пряк свободен удар, а Илиев се разписа за 1:2. Така завърши двубоят от efbet Лига.

ОЩЕ: 239 дни до ЕВРО 2024: Вечният БГ национал, играл най-много мачове на еврошампионати