Ние се грижим за красотата и здравето на вашата кожа, така че заедно с експерти говорим за не най-очевидните причини, които могат да й навредят.
Още: Методът 3-6-9 на Никола Тесла: Кодът на Вселената, който сбъдва желания
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 13 май /валутен калкулатор/
Мръсна калъфка за възглавница
Една от неочевидните причини, поради които се сблъскваме с кожни проблеми, е рядката смяна на спалното бельо. Особено опасни са калъфките за възглавници, върху които се натрупва себум, частици от недобре отстранена козметика и стайлинг.
Химическите компоненти, останали върху калъфката за възглавници, провокират влошаване на ситуацията.
Още: Хладилникът е ужасен инкубатор за бактерии: Микробиолог посочи как да намалим риска за здравето
Сменяйте калъфките за възглавници 2-3 пъти седмично и ги перете на 40 градуса с хипоалергенни продукти.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
За млада кожа и след 40 години правете това веднъж седмично
Маска за сън
Ако имате проблеми със заспиването и се опитайте да ги разрешите, като носите маска за сън, трябва да знаете, че бактериалната флора върху маската се образува със същата скорост, както върху калъфката на възглавницата, така че е добре да имате няколко под ръка и да ги перете редовно.
Още: Това е най-подходящото време от деня за пускане на съдомиялната машина
Навикът да се увивате в шал
Ежедневното триене на вълнен плат върху повърхността на кожата може да причини дразнене на брадичката и бузите. Често към това се добавя влажната среда, която се получава, когато покриваме половината от лицето си с шал. Малки капчици влага от издишания въздух се утаяват върху повърхността на дрехите и лицето. Изпарявайки се, те провокират и трансепидермална загуба на собствена влага - кожата става суха и напукана.
Не ви трябва дерматолог, 7 начина да спрете сами остаряването на кожата
Използване на "Крема на мама"
Навикът да гостувате с нощувка и да не вземете козметична чанта със себе си също няма да донесе никаква полза. Особено ако отидете да посетите майка си или по-голямата си сестра. Кремове и серуми против стареене с висока концентрация на активни съставки могат да предизвикат дразнене или алергична реакция.
Особено важно е да се спазва правилото „нося всичко със себе си“ за хора с определени кожни проблеми.
Навикът да тичаш до магазина, за да се гримираш
Това може да има сериозен обратен ефект при кожни проблеми. Опитът обаче да изберете правилния цвят за спирала или гланц за устни с помощта на тестери крие същите рискове.
Същите тези тестери се пробват от различни хора, които може да имат бактериални кожни лезии, конюнктивит, активен херпес и т.н.
Особено опасни са продуктите с „мокра“ кремообразна текстура, където бактериите и плесените се чувстват възможно най-комфортно.
Искате сияйна кожа? Ето как да я постигнете с пресни сокове
Пръскане на продукти за коса върху лицето
Съставът на стилизиращите продукти включва вещества, които не само запушват порите, но и практически ги запечатват, нарушавайки процеса на обмен на топлина и влага.
Съхранение на кърпи в пластмасови опаковки
Друга неочевидна причина за запушени пори е използването на кърпа, която е била съхранявана дълго време в найлонов плик. Скорошни проучвания показват, че колкото по-дълго платът е бил в контакт с пластмасата, толкова повече вредни частици е абсорбирал.
Мръсен екран на смартфона
Екранът на любимия ви смартфон е още една „доказана” бърлога за микроби. Първо, къде ли не оставяме телефон си. Второ, през деня слой грим буквално се отпечатва върху екрана и след това пълен с бактерии се връща на първоначалното си място. Можете да избегнете последствията, ако не забравяте редовно да бършете смартфона си с антибактериални кърпички.