Непобедимите: Байер Леверкузен размаза палача на Левски (ВИДЕО)

2975
Снимка: GettyImages

Байер Леверкузен разгроми Айнтрахт Франкфурт с 5:1 при визитата си на "Дойче Банк Парк" в двубой от 32-рия кръг на Бундеслигата и записа историческия 48-и мач без загуба във всички турнири. "Аспирините" имат 84 точки на сметката си и вече станаха шампиони.  "Орлите" от своя страна заемат шестата позиция с 45 пункта.

Леверкузен с гол аванс на почивката

Гранит Джака даде аванс на домакините в 12-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, но Юго Екитике изравни, засичайки с глава подаване на Фарес Шаиби. До края на първото полувреме Адам Хложек центрира за тарана Патрик Шик, който матира Кевин Трап за 1:2.

ОЩЕ: Непобедим Леверкузен подчини Рома и е близо до финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Дните до Евро

Адам Хложек направи хеттрик от асистенции

След почивката възпитаниците на Шаби Алонсо не намалиха оборотите. Нейтън Тела бе съборен в наказателното поле на съперника, а Есекиел Паласиос материализира отсъдената дузпа. В 77-ата минута Хложек направи третата си асистенция в мача, за да изведе Фримпонг на чиста позиция. Фланговият футболист не сгреши за 1:4. Секунди преди да изтече редовното време появилият се от скамейката Виктор Бонифас бе точен от бялата точка.

БУНДЕСЛИГА: Щутгарт излъга Байерн Мюнхен в края и завърза интригата за второто място (ВИДЕО)