Анди Мъри оцеля след петсетова драма

5341

Британският номер едно и световен номер две Анди Мъри осъществи впечатляващ обрат след изоставане от 0:2 сета, за да победи Фернандо Вердаско на 1/4-финалите на "Уимбълдън" и да запази надеждите на домакините за първи британски шампион тук от 1936 година, предаде БГНЕС.

Вторият поставен в схемата победи с 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 в страхотен мач на централния корт, продължил близо 3 часа и половина. Мъри ще играе на полуфиналите с поляка Йежи Янович, който надигра сънародника си Лукаш Кубот в три сета.

Шотландецът нямаше загубен сет преди мача с Вердаско, но този път напрежението пред домашна публика си каза думата. Вердаско имаше едва една победа в деветте им досегашни сблъсъка - подобен петсетов трилър в 4-ия кръг на Australian Open през 2009 година. Голямата драма и големият прелом стана факт в четвъртия сет, когато Вердаско имаше четири точки за пробив, но всеки път Мъри вкарваше първи сервис и неутрализираше опасността. На свой ред шотландецът получи шанс в седмия гейм и веднага се възползва, което реално обърна духа на мача.

Джокович срещу Дел Потро в първия полуфинал на "Уимбълдън"

Световният номер едно Новак Джокович и поставеният под номер осем в схемата Хуан-Мартин Дел Потро ще премерят сили в полуфиналите на О...

Срещата бе наблюдавана на живо от бившия мениджър на "Манчестър Юнайтед" сър Алекс Фъргюсън. Мъри вече има 16 поредни победи на трева, класирайки се за 13-ия си полуфинал на турнир от Големия шлем. 29-годишният Вердаско пък записа най-доброто си постижение в Лондон, достигайки 1/4-финалите.