Лукойл Академик е вторият финалист в баскетболното ни първенство

21391

Лукойл Академик се класира много трудно за 11-ия си пореден финал мъжкия баскетболен шампионат, надигравайки в петия мач с 86:84 Рилски Спортист в Правец.

Лукойл, които са неизменно шампиони на страната в последните 10 години, имаха трудности в полуфинала, подобни на тези на другия финалист, Левски. "сините" биха Балкан също в пет мача, за да си уредят двубой за титлата.

Рилски спортист изигра много силно първо полувреме, в което поведе с 49:32. Лукойл Академик намали в следващата четвърт изоставането си до 7 точки, но само две минути и половина преди финалната сирена "Рилски спортист" водеше с 9 точки. След това обаче последва срив в състава на гостите, който позволи с малко късмет на шампионите да спечелят.