Само Ивет Лалова влезе в десетката на най-добрите спортисти на Балканите

13645

България излъчи само един спортист в десетката на традиционната анкета на БТА за "Спортист на Балканите". Допитването на БТА се проведе за 40-ти път, а него през това издание участваха 11 агенции от Балканите - БТА (България), АДЖЕРПРЕС (Румъния), ТАНЮГ (Сърбия), Анадолска агенция (Турция), АНА (Гърция), МИА (Македония), МИНА (Черна гора), ФЕНА (Босна и Херцеговина), СРНА (Босна и Херцеговина), ХИНА (Хърватия) и АлбПрес (Албания), предаде БНТ.

Нашият представител сред най-добрите десет спортисти на Балканския полуостров е Ивет Лалова. Тя се класира на седмо място.

Ивет единствената българка в Топ 10 на Балканите

Ивет Лалова попадна в топ 10 в 40-ата анкета на Българката телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2012 година. В традиционното ...

Победител в анкетата стана сръбският тенисист Новак Джокович, който завърши 2012 година под номер 1 в мъжката тенис ранглиста. През миналата година Джокович спечели Откритото първенство на Австралия, както и турнира на осемте най-добри тенисисти в Лондон (Финален Мастърс). Името на Джокович присъстваше в картите на всички гласували агенции в анектата

На второ място остана турската лекоатлетка Аслъ Чакър Алптекин. Тя спечели олимпийската и европейската титла в бягането на 1500 метра.

Номер три в анкетата е хърватската лекоатлетка Сандра Перкович. Тя спечели златен медал по хвърляне на диск на Олимпиадата в Лондон, а преди това стана и европейска шампионка в същата дисциплина.

Редактор: Ивайло Петров

Джокович стигна полуфинал, Ферер отстрани в страшна драма Алмагро

Световният номер едно Новак Джокович успя да се справи с физическото изтощение от мача срещу Станислас Вавринка в неделя (20 януари) и ...