"Срам! Днес депутатите от Герб измениха Правилника на НС, за да приравнят отцепниците от БСП към парламентарна група.
В замяна, отцепниците ще осигуряват кворум на управляващите, за да може да продължи съществуването на това НС и управлението на Борисов", пише общинският съветник от "Демократична България" Стела Николова във Фейсбук.
Депутатите, нечленуващи в парламентарни групи, вече ще имат право на декларация от парламентарната трибуна, реши парламентът с днешната промяна в правилника за работа.
В правна комисия днес ГЕРБ, ОП и напусналите БСП депутати гласуваха с ГЕРБ за промени в правилника на НС, които им дават права като на самостоятелна група да излъчват свой представител да чете декларация и да им се удължава времето за изказване.
Да се върне парламентарният контрол в петък, поискаха от БСП в днешното извънредно заседание на Народното събрание. Точката влезе в дневния ред за днешното извънредно заседание.
Парламентът прие нов правилник за работа в условията на извънредно положение, но това отново не стана единодушно.
Един от най-важните аспекти е, че няма да има редовни ваканции – великденска и лятна (през август).
Съставът на 12 от постоянните комисии беше гласуван от Народното събрание. Причината да не бъдат избрани членовете на всичките 22 комисии беше заради БСП.
Партийното "номадство" няма да бъде възможно в 43-ото Народното събрание. Това решиха депутатите, гласувайки текстове от своя нов правилник за работа, предаде БГНЕС.
За пръв път парламентарна сила предлага Народното събрание да работи без кворум. Това заяви възмутено червеният депутат Мая Манолова пред Нова телевизия.
Съставът на 12 от постоянните комисии беше гласуван от Народното събрание. Причината да не бъдат избрани членовете на всичките 22 комисии беше заради БСП.
Партийното "номадство" няма да бъде възможно в 43-ото Народното събрание. Това решиха депутатите, гласувайки текстове от своя нов правилник за работа, предаде БГНЕС.
За пръв път парламентарна сила предлага Народното събрание да работи без кворум. Това заяви възмутено червеният депутат Мая Манолова пред Нова телевизия.
В правна комисия днес ГЕРБ, ОП и напусналите БСП депутати гласуваха с ГЕРБ за промени в правилника на НС, които им дават права като на самостоятелна група да излъчват свой представител да чете декларация и да им се удължава времето за изказване.
Парламентът прие нов правилник за работа в условията на извънредно положение, но това отново не стана единодушно.
Един от най-важните аспекти е, че няма да има редовни ваканции – великденска и лятна (през август).
Депутатите, нечленуващи в парламентарни групи, вече ще имат право на декларация от парламентарната трибуна, реши парламентът с днешната промяна в правилника за работа.
"Срам! Днес депутатите от Герб измениха Правилника на НС, за да приравнят отцепниците от БСП към парламентарна група.
В замяна, отцепниците ще осигуряват кворум на управляващите, за да може да продължи съществуването на това НС и управлението на Борисов", пише общинският съветник от "Демократична България" Стела Николова във Фейсбук.
Да се върне парламентарният контрол в петък, поискаха от БСП в днешното извънредно заседание на Народното събрание. Точката влезе в дневния ред за днешното извънредно заседание.