"Познавам Димитър Здравков от над 20 години, когато последно го изгоних от Младежкото обединение на БСП в Студентски". Това написа в профила си във Facebook политологът Теодор Славев, който е програмен директор на Българския институт за правни инициативи (БИПИ), говорейки за председателя на временната комисия за приемането на правилника на 52-рото Народно събрание.
Парламентарната временна комисия за правилника прие текстове, с които докладите по второ четене на законопроект няма да се четат, ако не са постъпили никакви предложения между двете четения.
Мантрата, от която се води мнозинството на "Прогресивна България", е, че правилата за работа на Народното събрани са били по-добри при управлението „Борисов 3” и предишните кабинети на ГЕРБ.
В т.нар. ден на опозицията – всяка първа сряда от месеца, няма да могат да се провеждат изслушвания на министри. Това решиха депутатите от Временната комисия за изработване на нов Правилник на Народното събрание след близо 6-часово заседание, предаде БНР.
"Сега задаваме тон за песен, ако запеем всички заедно фалшиво - целият парламент ще е фалшив. Ако вие забраните на опозиционния хор да пее, вашето фалшиво пеене ще се чува", каза народният представител от "Продължаваме промяната" и председател на инициативата "Правосъдие за всеки" Велислав Величков по време на дебатите по новите правила в парламента във Временната комисия за правилника.
Мнозинството във Временната комисия за правилника отказа да има комисия по конституционни въпроси. Всъщност става въпрос за промяна в заглавието на комисията, предложена и подкрепена от "Прогресивна България".
“Демократична България“(ДБ) внесе четири основни групи предложения за промени в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание и за оптимизиране на работата на парламента.
Временната комисия за изработване на правилника на 52-рото Народно събрание ще стъпи върху досегашния ред на работа, вместо да подготвя изцяло нов документ.
Депутатите от Временната комисия за изработване на Правилника за организацията и дейността на 50-ото Народно събрание решиха да няма вече Комисия по конституционни въпроси.
Какво ще стане с тази комисия?
Палав стана дебатът за новия правилник на Народното събрание. Поводът за това беше формален. Става въпрос за предложение за промени в правилника, направено от депутата от "Възраждане" Петър Петров, касаещо времето за въпроси на депутатите към министрите.
Закачката отправи Искрен Митев, като изказването му беше продължение на вчерашния дебат, в който негов съпартиец нарече Костадин Костадинов - "Коцето Късопишков", защото пишел късо.
"Въпросът е колко е малка, г-н Петров?
Народното събрание прие правилника за организацията и дейността си. Досега 47-ото Народно събрание работеше по правила, приети от предходния парламент.
"След сериозно обмисляне, диспути и биене на главите в банките (парламентарните, не търговските), депутатите се съгласиха да си получават заплатите в банкови сметки.
Председателят на Народното събрание и неговите заместници да могат да участват в ръководствата на постоянните комисии. Това реши Временната комисия, която изработва промените в парламентарния правилник на продължилото повече от 6 часа заседание.
Помните филма "Мистър и мисис Смит" - двойка чаровни професионални убийци, които за малко да се изтрепят помежду си и само наличието на общ враг ги спаси.
В първия си работен ден след вчерашното официално откриване депутатите от 46-о Народно събрание приеха проект за решение за избиране на временна комисия за изработване на проект на правилник за организация и дейността на 46-о Народно събрание.
Кворум от 121 депутати ще е нужен при откриване на заседанието на парламента и при гласуването на закон, решиха депутатите с промените в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.
"В понеделник ще внесем абсолютна корекция в правилника, Лично обяснение - един път на заседание". Това се чува да казва заместник-председателят на парламента и депутат от "Изправи се!
Народни представители, поставени под задължителна изолация или карантина поради COVID-19, да имат право да участват дистанционно по електронен път в пленарните заседания на Народното събрание, включително ако са близки контактни на потвърден случай на COVID-19.
"След сериозно обмисляне, диспути и биене на главите в банките (парламентарните, не търговските), депутатите се съгласиха да си получават заплатите в банкови сметки.
"В понеделник ще внесем абсолютна корекция в правилника, Лично обяснение - един път на заседание". Това се чува да казва заместник-председателят на парламента и депутат от "Изправи се!
Палав стана дебатът за новия правилник на Народното събрание. Поводът за това беше формален. Става въпрос за предложение за промени в правилника, направено от депутата от "Възраждане" Петър Петров, касаещо времето за въпроси на депутатите към министрите.
Закачката отправи Искрен Митев, като изказването му беше продължение на вчерашния дебат, в който негов съпартиец нарече Костадин Костадинов - "Коцето Късопишков", защото пишел късо.
"Въпросът е колко е малка, г-н Петров?
Помните филма "Мистър и мисис Смит" - двойка чаровни професионални убийци, които за малко да се изтрепят помежду си и само наличието на общ враг ги спаси.
Председателят на Народното събрание и неговите заместници да могат да участват в ръководствата на постоянните комисии. Това реши Временната комисия, която изработва промените в парламентарния правилник на продължилото повече от 6 часа заседание.
"Познавам Димитър Здравков от над 20 години, когато последно го изгоних от Младежкото обединение на БСП в Студентски". Това написа в профила си във Facebook политологът Теодор Славев, който е програмен директор на Българския институт за правни инициативи (БИПИ), говорейки за председателя на временната комисия за приемането на правилника на 52-рото Народно събрание.
Мнозинството във Временната комисия за правилника отказа да има комисия по конституционни въпроси. Всъщност става въпрос за промяна в заглавието на комисията, предложена и подкрепена от "Прогресивна България".
Народни представители, поставени под задължителна изолация или карантина поради COVID-19, да имат право да участват дистанционно по електронен път в пленарните заседания на Народното събрание, включително ако са близки контактни на потвърден случай на COVID-19.
"Сега задаваме тон за песен, ако запеем всички заедно фалшиво - целият парламент ще е фалшив. Ако вие забраните на опозиционния хор да пее, вашето фалшиво пеене ще се чува", каза народният представител от "Продължаваме промяната" и председател на инициативата "Правосъдие за всеки" Велислав Величков по време на дебатите по новите правила в парламента във Временната комисия за правилника.
Народното събрание прие правилника за организацията и дейността си. Досега 47-ото Народно събрание работеше по правила, приети от предходния парламент.
В т.нар. ден на опозицията – всяка първа сряда от месеца, няма да могат да се провеждат изслушвания на министри. Това решиха депутатите от Временната комисия за изработване на нов Правилник на Народното събрание след близо 6-часово заседание, предаде БНР.
Парламентарната временна комисия за правилника прие текстове, с които докладите по второ четене на законопроект няма да се четат, ако не са постъпили никакви предложения между двете четения.
Кворум от 121 депутати ще е нужен при откриване на заседанието на парламента и при гласуването на закон, решиха депутатите с промените в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.
Временната комисия за изработване на правилника на 52-рото Народно събрание ще стъпи върху досегашния ред на работа, вместо да подготвя изцяло нов документ.
В първия си работен ден след вчерашното официално откриване депутатите от 46-о Народно събрание приеха проект за решение за избиране на временна комисия за изработване на проект на правилник за организация и дейността на 46-о Народно събрание.
“Демократична България“(ДБ) внесе четири основни групи предложения за промени в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание и за оптимизиране на работата на парламента.
Мантрата, от която се води мнозинството на "Прогресивна България", е, че правилата за работа на Народното събрани са били по-добри при управлението „Борисов 3” и предишните кабинети на ГЕРБ.
Депутатите от Временната комисия за изработване на Правилника за организацията и дейността на 50-ото Народно събрание решиха да няма вече Комисия по конституционни въпроси.
Какво ще стане с тази комисия?