Загубихме от Полша на Световното по волейбол, въпреки ентусиазма

8290
Снимка: italy-bulgaria2018.fivb.com/en/

Силите на българския национален отбор по волейбол стигнаха за само 1 гейм срещу световния шампион Полша в най-важния ни мач от първата групова фаза на Световното първенство по волейбол.

В разпродадената до пълен предел зала "Конгресна" във Варна "лъвовете" загубиха с 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 23:25). Над всички в мача беше неостаряващият Бартош Курек - с 21 точки, а от нашите момчета Валентин Братоев записа 19 точки, докато Николай Учиков не съумя да превърне отличния специално за него втори гейм в достатъчно силен двигател, който да преобърне нещата в наша полза.

Вижте къде да гледаме мача България - Полша на Световното първенство по волейбол

Тази вечер ще се изиграят последните мачове на националните отбори в първата групова фаза на Световното първенство по волейбол, които щ...

След тази среща играчите на Витал Хейнен продължават като победители в групата с пет победи от пет мача. Българите остават на третата позиция и в следващата фаза на турнира ще играят в зала "Арена Армеец" в София.

Какво се случи в битката между двата отбора - научете в Sportlive.bg.